تکمیل ورزشگاه نقش جهان در انتظار تامین منابع مالی

تکمیل ورزشگاه نقش جهان در انتظار تامین منابع مالی

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور از نیاز مبرم تامین منابع مالی برای ادامه طرح عظیم ورزشگاه نقش جهان اصفهان خبر داده و خواستار کمک در این زمینه شد.
[تکمیل ورزشگاه نقش جهان در انتظار تامین منابع مالی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، مصطفی مدبر در این باره گفت: متاسفانه مشکلات مالی موجود در حوزه ورزش که خود ناشی از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است، کار را برای ادامه روند تکمیل این طرح عظیم سخت کرده و کمبود منابع مالی به پرداخت نشدن مطالبات به ‌حق تعدادی از پیمانکاران نقش جهان منجر شده است.
مدیرعامل شرکت توسعه اظهار داشت: تامین نشدن منابع مالی و در پی آن پرداخت نشدن حقوق کارگران منجر به کندی و متوقف شدن تکمیل طرح نقش جهان طی یکماه اخیر شد.
به گفته مدبر: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تامین بخشی از این طرح با شرکت توسعه داشته همکاری های لازم را داشته است اما این طرح نیاز به تزریق منابع مالی بیشتری دارد که امیدواریم این مهم در جلسه امروز -شنبه با مقامات محلی استان اصفهان محقق شود.
وی گفت: درصورت تامین منابع مالی از سوی دستگاه ذیربط و یا از سوی شرکت فولاد مبارکه ،ورزشگاه نقش جهان پیش از آغاز رقابت های لیگ شانزدهم به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت توسعه افزود:در حال حاضر تکمیل سازه این مجموعه ورزشی مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد و زمین چمن ورزشگاه که کاشت آن در نیمه اول اسفندماه ۹۴آغاز شد، اکنون آماده بهره برداری است.
مدبر با بیان این که این طرح عظیم برای مسئولان ورزش کشور از اهمیت بالایی برخوردار است،گفت: چندی پیش دوربین‌های مدار بسته با درخواست این شرکت در ورزشگاه بزرگ نقش جهان نصب شد تا با مشاهده تصاویر از تهران، لحظه به لحظه در جریان پیشرفت کار در ورزشگاه نقش جهان قرار گیریم.
طرح ورزشگاه نقش جهان که در ابتدا به ورزشگاه بزرگ یا ورزشگاه المپیک (دهکده المپیک) معروف بود در سال ۱۳۶۷ تعریف و کلنگ آن پس از ایجاد مؤسسه ای به نام ورزشگاه بزرگ به منظور پیگیری مراحل ساخت آن، در سال ۱۳۶۸ از سوی مدیرعامل وقت این مؤسسه به زمین زده شد.
فعالیت های آغازین ساخت این ورزشگاه از سال ۱۳۷۲ شروع شد و با خاکبرداری در سال ۱۳۷۴ ادامه یافت و در نهایت در ۲۹ مرداد ۱۳۷۵ عملیات اجرایی این ورزشگاه آغاز شد.
فاز نخست این ورزشگاه که در سال ۱۳۸۱ افتتاح شد ،فقط برای مسابقات فوتبال مورد استفاده قرار می گرفت و تیم سپاهان در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می کرد.
سپس در سال ۱۳۸۶ این ورزشگاه برای ساخت فاز دوم تعطیل شد تا این که در ۸ آذر ۱۳۹۳، وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، مدیریت اجرایی ورزشگاه نقش جهان را برای تکمیل و بهره برداری آن به مجتمع فولاد مبارکه واگذار کرد.
به گفتهٔ مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، این ورزشگاه قرار است در طی ۲۰ ماه و در سال ۱۳۹۵ تکمیل شود. بهره برداری از این ورزشگاه به مدت ۲۰ سال به باشگاه سپاهان واگذار شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.