جوانان سرمایه هلال احمر هستند/ابتکار و کمیت رویکرد طرح نوروزی ۹۵

جوانان سرمایه هلال احمر هستند/ابتکار و کمیت رویکرد طرح نوروزی ۹۵

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار مهر، اردوی فرهنگی تربیتی و نشست هم اندیشی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی پیش از ظهر شنبه با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از معاونان و مدیران هلال احمر آذربایجان شرقی در شهر توریستی سرعین برگزار و در پایان این مراسم از سرتیم های شرکت کننده در شانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی تجلیل شد.

جوانان سرمایه و اندوخته اصلی جمعیت هلال احمر هستند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در این نشست با تجلیل از زحمات اعضای جوانان و سر تیم های طرح نوروزی ۹۵ گفت: امسال جوانان شرکت کننده در طرح نوروزی در زیر برف و باران یک لحظه از خدمت هموطنان قدمی فرو گذار نکردند و مایه سربلندی استان در خدمت به هموطنان و میزبانی شایسته از آنان شدند.

سعید کنعانی به همزمانی تغییر و تحولات مدیریتی در هلال احمر استان و برگزار ی تمهیدات و مقدمات چهارمین دوره انتخابات مجامع با شانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نیز اشاره کرد و افزود: با وجود مشکلات و مسائل متعدد خوشبختانه جوانان جمعیت هلال احمر و سایر همکاران ثابت کردند که با اتحاد و همدلی می توان همزمان از عهده چندین بر نامه بخوبی بر آمد.

وی به خدمات متعدد انجام شده در پست های نوروزی اشاره کرد و گفت: امسال علاوه بر اجرای طرح هایی از قبیل ایستگاه سلامت و فضاهای دوستدار کودک و قصه گویی و خیمه های نماز، کمپین «نه به تصادفات جاده ای» در سطح گسترده در استان اجرا و مسئولین ارشد استانی، استاندار، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، هنرمندان و ورزشکاران، خبرنگاران و اقشار مختلف مردم با پیوستن به این کمپین نسبت به تصادفات جاده ای واکنش نشان دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد : امسال دراجرای طرح نوروزی ۹۵ در راستای لبیک گویی به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل سعی کردیم با مدیریت هزینه ها و اقدام بموقع به شعار سال مقام معظم رهبری در حد توان خود جامه عمل بپوشانیم .

کنعانی در پایان خاطر نشان کرد :جوانان سرمایه ها و اندوخته های هلال احمر هستند و ما از اعضای جوانان و داوطلبان می خواهیم که بعنوان صاحبان اصلی هلال احمر در رساندن پیام هلال احمر بمردم و پیاده نمودن اصول و اهداف یاریگر ما باشند.

توجه به ابتکار و نو آوری و کمیت رویکرد اجرای طرح نوروزی ۹۵ بود

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی نیز در این آئین گفت: امسال با وجود وضعیت نامساعد جوی و بارش برف و باران در روزهای اجرای طرح در استان که گاهی روند برنامه را دچار مشکل می کرد، با تلاش های شبانه روزی جوانان سخت کوش هلال احمر در سراسر استان و پیگیری های مداوم مدیران استانی جمعیت شاهد برگزاری مناسب و با کیفیت این نسبت به سال های گذشته طرح بودیم.

فرزاد کریمیان با اشاره به عملکرد پست های نوروزی اظهار داشت: پرهیز از هر گونه بزرگ نمایی در ارقام مربوط به مراجعان و ارائه آمار مطابق با واقعیت ها توسط پست های نوروزی در طرح نوروزی امسال مورد تاکید بود و تلاش کردیم در این ایام زمینه سفری امن برای مسافران و هموطنانی ایجاد شود که آذربایجان شرقی را به عنوان مقصد نوروزی انتخاب کرده بودند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه برگزاری هرچه بهتر و با شکوهتر این طرح در سال های آینده با استفاده از ابتکارات و ابداعات جدید اعضای جوانان جمهیت هلال احمر استان، گفت: امسال ۱۴۲ هزار نفر در طول اجرای طرح نوروزی ۹۵ به پست های نوروزی جوانان در مبادی ورودی شهرها مراجعه کرده و از خدمات آنها بهره مند شده اند.

کریمیان افزود: تعداد اعضای بکارگیری شده در طرح یکهزار و ۵۹۸ نفر روز بوده و نزدیک به پنج هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات پست های سیار سحاب و نیز بیش از ۱۳ هزار نفر نیز از خدمات ایستگاه سلامت «تست فشار و قند خون» برخوردار شده اند و بیش از شش هزار نفر نماز خود را در خیمه های نمازهلال احمر اقامه کردند و ۲۵۸ هزار بسته شامل انواع نقشه و بروشور و محصولات فرهنگی در میان مراجعان و مسافران توزیع شده است.

گفتنی است در پایان این نشست سرتیم های شرکت کننده در شانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی به بیان نقاط قوت و ضعف طرح پرداخته و پیشنهادات و راهکارهای خود را جهت هر چه بهتر برگزار شدن طرح در سال های آینده ارائه کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.