مقاوم سازی نزدیک به ۸۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در اهر

مقاوم سازی نزدیک به ۸۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در اهر

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمد عابدی ظهر شنبه در جمع مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اهر اظهار داشت: مقاوم سازی نزدیک به ۸۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در اهر از میانگین استانی نیز بیشتر است و در مجموع هفت هزار و ۱۴۰ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان اهر با تسهیلات مقاوم سازی و بازسازی در جریان زلزله نوسازی شده اند.

وی افزود: از سایر روستائیانی که تاکنون اقدام به مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود نکرده اند، انتظار داریم با مراجعه به بنیاد مسکن و تشکیل پرونده و اخذ وام مقاوم سازی نسبت به مقاوم سازی واحد های مسکونی خود اقدام کنند تا در حوادث احتمالی آینده شاهد کاهش خسارات باشیم.

فرماندار شهرستان اهر گفت:همچنین مطالعات طرح هادی در ۱۳۷ روستای شهرستان اهر به پایان رسیده و ساکنان ۳۳ روستای شهرستان اهر از نعمت طرح هادی روستایی بهره‌مند شده‌اند و همچنین سند مالکیت برای شش هزار و ۱۴۶ واحد مسکونی در روستاهای شهرستان اهر صادر شده است.

خدمت رسانی بنیاد مسکن به ساکنان ۲۰۲ روستا در شهرستان اهر

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اهر نیز در دیدار مسئولان این نهاد با فرماندار اهر گفت: پرداخت به موقع اقساط وام های تسهیلات اخذ شده از سوی روستائیان از مهمترین انتظاراتی است که امیدواریم با محقق شدن این خواسته، در کمترین زمان نسبت به پرداخت تسهیلات به سایر مراجعه کنندگان نیز اقدام شود.

عادل فیضی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده توسط بنیاد مسکن شهرستان اهر در سال های گذشته و همچنین برنامه ها و اولویت های این نهاد در سال جاری اظهار امیدواری کرد با حمایت فرماندار و سایر مسئولان و استقبال روستائیان شهرستان اهر بتوان در تحقق اولویت های مسکن شهرستان گام برداشت.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اهر در پایان سخنان خود اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اهر، به ساکنان ۲۰۲ روستا در شهرستان اهر ارایه خدمات می دهد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.