وزارت نفت بخشی از اموال خارج کشور زنجانی را می فروشد

وزارت نفت بخشی از اموال خارج کشور زنجانی را می فروشد

مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفت: فقط وکالتنامه بخشی از اموال خارج کشور بدهکار نفتی در اختیار این وزارتخانه قرار داده شده است تا آن را به بیت المال برگرداند.
[وزارت نفت بخشی از اموال خارج کشور زنجانی را می فروشد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، اواخر سال ۱۳۹۴ مزایده بخشی از اموال «بابک زنجانی» بدهکار نفتی، برگزار شد و قرار است بزودی باقیمانده اموال وی نیز به مزایده گذاشته شود.
بتازگی نیز وکالتنامه بخشی از اموال خارج کشور متهم نفتی در اختیار وزارت نفت قرار داده شده است تا نسبت به فروش آن اقدام شود.
«سیدعلی اصغر هندی» مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت، درباره در اختیار قرار دادن وکالت بلاعزل به وزارت نفت برای بازپس گیری اموال خارج از کشور این متهم نفتی گفت: این وکالتنامه فقط مربوط به یکی از اموالی می شود که پیش از این از سوی دادستانی در اختیار وزارت نفت قرار داده شده است.
به گزارش وزارت نفت، وی افزود: به وزارت نفت ماموریت داده شده است این مورد را پیگیری کند و آن را به بیت المال برگرداند.
این بدهکار نفتی، بارها وعده پرداخت بدهی دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورویی خود را داده اما این امر هیچ گاه محقق نشده است.
به گزارش ایرنا، دلیل زنجانی برای تاخیر در پرداخت بدهی، تحریم های مالی کشور بود که اینک با توجه به رفع تحریم ها، راه برای پرداخت بدهی باز شده است.
برای پرداخت مطالبات پارسال مزایده بخشی از اموال وی برگزار شد و بزودی قرار است باقیمانده اموال نیز به مزایده گذاشته شود.
پیش از این مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفته بود: در روزهای پایانی پارسال آگهی مزایده برخی اموال بابک زنجانی مانند شرکت هواپیمایی، هتل ها، مجتمع های مسکونی و مجتمع های تجاری داده شده و در دست اقدام است؛ آگهی مزایده باقیمانده اموال بابک زنجانی نیز بزودی منتشر می شود.
وی درباره اینکه آیا بابک زنجانی غیر از اموالی که اعلام شده اموالی دیگری هم دارد، افزوده بود: اموالی که پیش از حکم اعلام شده، تغییری نکرده است، مگر آنکه درباره برخی از اموال چیزی نگفته یا مورد شناسایی دادستانی و شرکت ملی نفت ایران قرار نگرفته باشد.
مسئول دریافت مطالبات وزارت نفت پیش از این به ایرنا گفته بود، فروش اموال می تواند حدود ۵۰۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون یورو از بدهی وی را پوشش دهد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.