سند همکاری نفتی ایران و هند امضا شد

سند همکاری نفتی ایران و هند امضا شد

وزیران نفت ایران و هند سند همکاری های دو کشور برای فعالیت در بخش های مختلف صنعت نفت و گاز، پالایشگاه و … را امضا کردند.
[سند همکاری نفتی ایران و هند امضا شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت، سند همکاری در زمینه «توسعه میدان گازی فرزاد بی، همکاری های پالایشگاهی، صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ایران به هند و همکاری دو طرف در صنعت پتروشیمی» میان بیژن زنگنه وزیر نفت ایران و «دارمندرا پرادهان» وزیر نفت هند و منابع طبیعی هند امضا شد.
وزیر نفت ظهر امروز (شنبه، ٢١ فروردین ماه) پس از دیدار با وزیر نفت هند در جمع خبرنگاران، سطح کنونی خرید نفت هند از کشورمان را حدود ٣۵٠ هزار بشکه در روز عنوان کرد و گفت: امیدواریم این رقم با لغو تحریم ها افزایش یابد.
زنگنه، مهمترین بخش مذاکرات امروز در بخش سرمایه گذاری را توسعه میدان گازی فرزاد بی اعلام کرد و افزود: قرار است دو طرف ایرانی و هندی بر سر زمان بندی اجرای پروژه به توافق برسند که کاری دشوار و زمانبر است.
وزیر نفت هند امروز برای دیدار با مقام های ایران وارد تهران شد و درباره گسترش همکاری ها در بخش صنعت نفت با مقام های وزارت نفت گفت وگو کرد.
از جمله برنامه های پرادهان در این سفر به تهران، دیدار با محمدرضا نعمت زاده وزیرصنعت، معدن و تجارت، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشورمان است.
وی همچنین قرار است فردا(یکشنبه،٢٢ فروردین) در سفر به چابهار، از محل ساخت پتروشیمی از سوی شرکت های هندی برای تولید کود شیمیایی بازدید کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.