کفاشیان: هیات رئیسه فدراسیون با فسخ قرارداد کی روش مخالف است

کفاشیان: هیات رئیسه فدراسیون با فسخ قرارداد کی روش مخالف است

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که هیات رئیسه این فدراسیون با فسخ قرارداد کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی مخالف است.
[کفاشیان: هیات رئیسه فدراسیون با فسخ قرارداد کی روش مخالف است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار ورزشی ایرنا، علی کفاشیان بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در جلسه امروز خود پس از بررسی درخواست کارلوس کی روش برای فسخ قراردادش، با این مساله مخالفت کرد.
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: در جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مقرر شد، کارگروهی تشکیل شود تا بتوان مسائل اداری و امکانات مورد نیاز کادر فنی تیم ملی فوتبال را برآورده کرد.
کفاشیان در خصوص انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال گفت: اساسنامه سال ۸۶ را نمی توان به دلیل برخی ایرادات و اصلاحات برای تصویب به هیات دولت ارسال کرد.
رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: رفع اصلاحات اساسنامه سال ۸۶ نیازمند تایید فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و برگزاری مجمع فدراسیون است.
وی اضافه کرد: پیشنهاد هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این است که در صورت موافقت وزارت ورزش و جوانان، اساسنامه سال ۹۰ که به تصویب مجمع و تایید فیفا رسیده است، برای تصویب به دولت ارسال کنیم.
کفاشیان خاطر نشان کرد: در این صورت، انتخابات فدراسیون فوتبال بدون حضور بنده برگزار خواهد شد و تغییرات و اصلاحات اساسنامه با حضور رئیس جدید انجام خواهد شد.
وی در مورد احتمال حمایت خود از نامزد خاصی در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: من مسئول برگزاری مجمع هستم و قصد دارم در کمال بی طرفی این انتخابات را برگزار کنم و به طور حتم از فرد خاصی حمایت نخواهم کرد.
کفاشیان گفت: هر ۴ نامزد ریاست انتخابات فدراسیون فوتبال، افراد باتجربه و با سابقه های هستند و در صورتی که صلاحیتشان تایید شود، می توانند به فوتبال ایران کمک کنند.
وی درباره مشکلات تیم ملی فوتبال اظهار داشت: در حقیقت به جز موضوع زمین چمن برای تمرین تیم ملی، سایر خواسته های کی روش قابل حل است و اگر بودجه ای اختصاص داده شود، می توان خواسته های کادر فنی را پاسخ داد.
کفاشیان درباره مرکز پزشکی و اظهارات کی روش تصریح کرد: این مرکز از نظر پزشکی هر امکاناتی که برای تیم ملی لازم باشد، در اختیار آن قرار خواهد داد؛ وزارت ورزش و جوانان نیز اعلام کرده است که همکاری و کمک خواهد کرد تا بتوانیم مشکلات تیم ملی را حل کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال توضیح داد که این فدراسیون برای گرفتن یک بودجه مشخص از فیفا، بخشی از ساختمان احداث شده در کمپ تیم های ملی را به امور پزشکی اختصاص داده که بودجه مورد نظر را نیز از فیفا دریافت کرده است.
کفاشیان تصریح کرد: کی روش به قراردادش پایبند است و منتظر است تا فدراسیون تصمیم خود را بگیرد.
وی افزود: کی روش فردی حرفه ای است و قرارداد دارد و اگر بخواهد قراردادش را فسخ کند، مشمول جریمه می شود و قطعا یک فرد حرفه ای چنین کاری را نمی کند.
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد که کی روش خواسته هایی دارد و فدراسیون فوتبال وظیفه دارد خواسته های وی را تامین کند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد فردی قوی برای ریاست فدراسیون انتخاب شود تا این مشکلات را حل کند.

** تصویب اساسنامه بعد از انتخابات؛ پیشنهاد فدراسیون به دولت
وی درباره روند تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: نامه ای برای وزارت ورزش نوشته ایم که اگر بخواهند در اساسنامه اصلاحات انجام دهند، به مشکل قانونی برخواهیم خورد.
کفاشیان ادامه داد: ۲ راه داریم؛ اول اینکه اساسنامه سال ۱۳۸۶ را برای تصویب به دولت بفرستیم که این موضوع زمان بر است؛ اما پیشنهاد ما این است که انتخابات را براساس اساسنامه سال ۱۳۹۰ برگزار شود و بعد مراحل تصویب اساسنامه در مجمع عمومی فدراسیون و دولت طی شود.
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سئوالی درباره رد یا تائید شدن صلاحیت نامزدهای ریاست فدراسیون گفت: کمیته ۳ نفره متشکل از دبیرکل فدراسیون، رئیس کمیته حقوقی و نماینده وزارت ورزش و جوانان صلاحیت رد یا تائید نامزدها را دارند؛ اگر فردی رد صلاحیت شود و اعتراضی داشته باشد، این موضوع در کمیته استیناف بررسی می شود که بنده به عنوان رئیس فدراسیون در آن عضو هستم.
کفاشیان همچنین در پاسخ به سئوال دیگری اعلام کرد که آمادگی دارد در صورتی که از وی خواسته شود، به رئیس فدراسیون بعدی فوتبال کمک کند.
وی اظهار داشت: من می خواهم به جامعه ای که عضو آن هستم، خدمت کنم؛ در کشورهای پیشرفته مانند ژاپن نیز افرادی که تجربه کسب کرده اند را حذف نمی کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.