آغاز بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور فردا در مجلس

آغاز بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور فردا در مجلس

رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور فردا – یکشنبه – در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.
[آغاز بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور فردا در مجلس]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، مجلس شورای اسلامی در هفته جاری برای بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی دارد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح فردا رسیدگی به کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را آغاز می کنند و پس از تصویب کلیات وارد بررسی جزییات این لایحه می شوند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لوایح بودجه سال ۱۳۹۵کل کشور و برنامه ششم توسعه را ۲۷ دی ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسفندماه پیشنهادهای خود را درمورد این لایحه به کمیسیون های تخصصی مجلس ارائه کردند و سپس بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور در کمیسیون های تخصصی مجلس و کمیسیون تلفیق آغاز شد.
رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ در روزهای پایانی اسفند در کمیسیون تلفیق پایان یافت و پس از پایان بررسی در این کمیسیون ، لایحه بودجه سال جاری به جلسه علنی مجلس ارجاع شد.
بر اساس ماده ۱۸۷ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید بلاانقطاع در کل ایام هفته به جز روز جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی چهار ساعت منعقد شود و تا موقعی که شور و مذاکره پایان نیافته و رأی مجلس أخذ نشده است از دستور خارج نمی‏شود و هیچ لایحه یا طرح دیگر نمی‏تواند مطرح باشد مگر لایحه یک یا چنددوازدهم بودجه درصورت ضرورت.
مجلسی ها فردا همچنین ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور، طرح جرم سیاسی اعاده شده از شورای نگهبان و طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد را در دستور کار خود دارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.