ثبت اولین هفته منفی بورس

ثبت اولین هفته منفی بورس

بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته روند کاهشی به خود گرفت و اولین هفته منفی خود در سال جدید را ثبت کرد.

به گزارشجلفابازار، بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته حرکتی توام با بیم و امید تجربه کرد و در نهایت با افت ۷۲۸ واحدی شاخص و قرار گرفتن در کانال ۸۰ هزار واحدی به کار خود پایان داد و اولین هفته منفی خود در سال ۹۵ را ثبت کرد.

به این ترتیب حرکت توام با احتیاط سهامداران در هفته گذشته موجب شد تا صنایع مطرح بورس همچون صنعت بانکی، فلزی و خودرویی بر شاخص بورس فشار وارد کنند و منجر به حرکت نزولی این متغیر مهم شوند به طوری که در هفته گذشته شاخص بورس تهران افت ۷۲۸ واحدی را تجربه کرد و از کانال ۸۱ هزار و ۴۸۰ واحدی به کانال ۸۰ هزار و ۷۵ واحد رسید.

بروز کشمکش های سیاسی در خصوص برجام و سوئیفت و همچنین کاهش قیمت نفت و دیگر قیمت های جهانی موجب شد تا بورس تهران روند متعادلی به خود بگیرد و رفتاری توام با احتیاط داشته باشد البته این رفتار بورس در حالی موجب نگرانی برخی سهامداران شده است که اغلب کارشناسان بازار سرمایه رفتار فعلی بورس را طبیعی و مقطعی دانسته و همگی معتدند که با توجه به متغیرهای اقتصادی ایجاده شده در کشور امسال سال بورس است و بورس تهران بازدهی خوبی را نصیب همراهان خود می کند.

به این ترتیب در حالی میانگین بازدهی بورس تهران به سطح ۰٫۷ درصد رسید که در هفته گذشته حجم و ارزش معاملات به دلیل گردش نقدینگی مناسب در بازار سرمایه افزایش پیدا کرد به طوری که طی ۵ روز معاملاتی بورس تهران بیش از ۶ هزار و ۴۳۴ میلیون سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد و ارزش و حجم معاملات به ترتیب ۳۳ و ۲۱ درصد رشد کرد.

همچنین در هفته مورد گزارش دفعات معاملات رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرد و به بیش از ۵۱۸ هزار دفعه رسید و تعداد خریداران هم با افزایش ۳۷ درصدی تا سطح ۱۷۶ هزار نفر افزایش پیدا کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.