جمع آوری زرادخانه های اتمی به مطالبه جهانی تبدیل شود
رئیس جامعه المصطفی

جمع آوری زرادخانه های اتمی به مطالبه جهانی تبدیل شود

رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفت: برای رسیدن به سلامت و آرامش جهانی، باید جمع آوری زرادخانه های اتمی قدرت های بزرگ جهان، به مطالبه و خواست جهانی تبدیل شود.
[رئیس جامعه المصطفی: جمع آوری زرادخانه های اتمی به مطالبه جهانی تبدیل شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در در دیدار آنتی کایکونن، رئیس کمیته امور خارجه مجلس ، هاری کمراینن سفیر فنلاند در ایران و نیز تعدادی از نمایندگان پارلمان این کشور افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره بر عاری سازی منطقه و تمام جهان از سلاح اتمی و شیمایی تاکید دارد.
وی در ادامه، تحولات اخیر منطقه و قدرت یابی گروه های افراطی در سرزمین های اسلامی را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: اگر تجربه و مشاوره­ های فعال ایران و درخواست دولت های عراق و سوریه نبود، اکنون چند کشور در منطقه به دست داعش افتاده بود و موج افراط گری و خشونت تمام جهان را در بر می­گرفت.
وی با اشاره به این که ایران به عنوان سدی محکم و پولادین در برابر تروریسم ایستاده است، ابراز داشت: برخی از کشورهای غربی، نمی خواهند نقش سازنده ایران در برابر تروریست را بپذیرند؛ برغم این موضوع، ایران همچنان در برابر این تندروی ها خواهد ایستاد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای امنیت و صلح جهانی دیدگاه های روشن و منطقی ارائه نموده، آمادگی خود را برای گفتگوهای سازنده اعلام کر است.
اعرافی یادآور شد: امیدواریم برخی از کشورها به منطقی درست برگردند، تا بتوان صلح و سعادت را در منطقه و جهان تأمین نمود؛ این راه را با هم افزایی و گفت و گو می توان تامین کرد.
وی همچنین صنایع دفاعی هر کشور را از مهمترین ملزومات تامین امنیت سرزمینی دانست و تصریح کرد: به اعتراف جهانیان برغم برخورداری ایران از توان علمی تولید سلاح های اتمی، این کشور هیچ گاه به این سمت حرکت نکرده است.
وی با تاکید بر این که در بحث های دفاعی بر اساس منطق خود، بر این باوریم که باید بتوانیم از ملت خود دفاع نماییم، اظهار کرد: اگر گفت و گوهای هسته ای هم نبود، ایران اسلامی هیچ­گاه به سمت تولید سلاح های اتمی حرکت نمی کرد.
اعرافی به بمباران شهرهای ایران توسط رژیم بعث عراق اشاره کرد و ابراز داشت: در زمانی که قم و بسیاری از شهرهای این سرزمین، توسط رژیم بعث عراق موشک باران می شد، ایران اسلامی در جنگ تحمیلی، حتی یک موشک به مناطق مسکونی عراق شلیک نکرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، در پاسخ به سوالی با تاکید بر این که ایران اسلامی منطقی ترین دکترین را در بحث رژیم صهیونیستی اعلام داشت ، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ها پیش فرمودند باید فلسطینیان اصیل اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی از حق رایی برابر برخودار بوده، هر حکومتی که بر رای مردم استوار باشد، مورد قبول نظام مقدس اسلامی است.
وی با بیان این که در بحث حقوق بشر نیز بحث های فراوانی وجود دارد، یادآور شد: باید نبض حقوق بشر در ابعاد کلان دولتی را با ابعاد خوردتر در جهان، با هم مورد توجه قرار دهیم.
اعرافی به پایمال شدن حقوق شهروندی مسلمانان در برخی از کشورهای اروپایی اشاره نمود و اذعان داشت: اشغال کشورهای اسلامی، منطبق بر حقوق درست بشر نبوده، این امر منشاء بسیاری از خشونت ها شده است، ادامه این روند در آینده، خشونت های گسترده تری را رقم خواهد زد.
وی حمایت و پشتیبانی کشورهای غربی از حکومت های استبدادی منطقه را معارض با شعارهای حقوق بشری عنوان کرد و یادآور شد: اگر آراء مردم بر این سرزمین ها حاکم گردد، بسیاری از معادلات کشورها تغییر خواهد کرد.
امام جمعه موقت قم در ادامه با تاکید بر این که ایران با سرعت در حال صنعتی شدن است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران میزبان بیش از چهار میلیون مهاجری است، که کشورهایشان با جنگ و ناامنی مواجه شده اند.
اعرافی، دست آوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه امنیت را مورد توجه قرار داد و اظهارداشت: بالا بودن ضریب امنیتی ایران در منطقه ای که بسیاری از کشورهای آن با ناامنی مواجه شده اند، نشان دهنده اقتدار نظام مقدس اسلامی است.
وی با اشاره به این که مرزهای ایران، به روی تمام میهمانان باز است، اذعان داشت: برغم قرار گرفتن اکثر سرزمین های ایران اسلامی در اقلیم کم باران، کشاورزی و دامداری این سرزمین از وضعیت خوبی برخوردار است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که سیاست ایران بر ارتباط با همه کشورها و در فصل جدید، ارتباط خوب با کشورهای اروپایی استوار است، ابراز داشت: کشور فنلاند از جایگاه تعاملی خوبی برخودار بوده، امیدواریم با گسترش ارتباطات، این جایگاه مستحکم تر شود.
رئیس کمیسیون روابط خارجی فنلاند نیز در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از میهمان نوازی جمهوری اسلامی ایران؛ فرهنگ، دین و آداب و رسوم ایرانی را بسیار جالب عنوان کرد و افزود: سرعت پیشرفت جامعه اسلامی مایه شگفتی جهانیان است.
آنتی کایکونن بر توجه روز افزون به فرصت های فراوان برای استحکام روابط فی مابین تاکید و اظهار کرد: فنلاند از تحکیم همکاری ها در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استقبال می کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.