مجامع بین المللی به خدمات ارزشمند ایران به اتباع خارجی کمتر پرداخته اند

مجامع بین المللی به خدمات ارزشمند ایران به اتباع خارجی کمتر پرداخته اند

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران گفت: اعتقاد دارم جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه کمک به اتباع و پناهندگان انجام داده که در مجامع بین المللی کمتر به آن پرداخته شده است.
[مجامع بین المللی به خدمات ارزشمند ایران به اتباع خارجی کمتر پرداخته اند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، سیوانکا دانا پالا روز شنبه در دیدار با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان اظهارداشت: طی مدت حضور در ایران شاهد برخورد خوب و انسان دوستانه ملت و دولت ایران با پناهندگان و اتباع خارجی بوده ام .
وی در ادامه دستور رهبر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر سوادآموزی و آموزش اتباع خارجی را از جمله اقدامات ارزنده کشور ایران در این حوزه عنوان کرد که بازتاب بسیار مثبتی در مجامع جهانی داشته است.
دانا پالا همچنین بحث پوشش بیمه همگانی برای پناهندگان و اتباع خارجی را از دیگر اقدامات ارزشمند دولت جمهوری اسلامی ایران در حوزه اتباع خارجی عنوان کرد.
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اضافه کرد: خوشبختانه به دلیل ظرفیت های موجود در جمهوری اسلامی ایران برنامه هایی که در حوزه پناهندگان اجرا شده کاملاً موفقیت آمیز بوده که این جای تقدیر و تشکر از همکاری دولتمردان و ملت ایران دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز گفت: نگاه جمهوری اسلامی به پناهندگان و اتباع خارجی انسانی و بر اساس آموزه های دین مبین اسلام است، از اینرو اتباع و پناهندگان خارجی که در جمهوری اسلامی ایران اقامت دارند، از تمامی امتیازات شهروندان ایرانی برخوردارند.
علی اصغر طهماسبی ادامه داد: بسیاری از کشورهای مدعی دموکراسی، پناهندگان و اتباع خارجی را به عنوان عناصر ضد امنیت خود قلمداد می کنند و در این کشورها، برخوردهای انسانی با پناهندگان صورت نمی گیرد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در کانون نا امنی و درفضایی که گروههای تروریستی و تکفیری در کشورهای پیرامون ما جولان داده و دست به جنایت می زنند، به عنوان محور امنیت، همواره مقصد پناهجویان کشورهای مسلمان و همسایه بوده و بر اساس وظایف انسانی و در چهارچوب قوانین بین المللی با روی باز پذیرای اتباع خارجی بوده است.
طهماسبی افزود: ما در استان گلستان در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی اتباع خارجی اقدامات خوبی را انجام داده و مباحث آموزشی و همچنین بحث سلامت و بهداشت اتباع در اولویت قرار داشته است.
وی گفت: در گلستان از تمام ظرفیت ها برای کمک به اتباع خارجی استفاده کرده و خواهیم کرد.
سیوانکا داناپالا از کشور سریلانکا و فاطیا عبدالله از کشور سودان نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی همچنین امروز با استاندار گلستان دیدار و پیرامون مسائل اتباع خارجی حاضر در استان و کشور گفت و گو کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.