مشکل تردد کامیونها به افغانستان در بازارچه ماهیرود خراسان جنوبی رفع شد

مشکل تردد کامیونها به افغانستان در بازارچه ماهیرود خراسان جنوبی رفع شد

رئیس سازمان بازارچه های مرزی خراسان جنوبی گفت: با پیگیری های صورت گرفته مشکل تردد کامیونها در بازارچه ماهیرود استان رفع شد و تردد کامیون ها به افغانستان در حال انجام است.
[مشکل تردد کامیونها به افغانستان در بازارچه ماهیرود خراسان جنوبی رفع شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا محمدرضا فخر روز یکشنبه ، افزود: ۵۰۰ دستگاه کامیون حامل کالا از روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۸ فروردین ماه) در مرز ماهیرود مجبور به توقف شده بود.
وی علت این مشکل را اختلاف جزئی بین رانندگان کامیونها و تجار افغان ذکر کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته در روز گذشته(شنبه) با رانندگان و تجار افغانستانی سوء تفاهم ایجاد شده رفع شد.
به گفته وی روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ دستگاه کامیون ایرانی و ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه کامیون افغانستان از مرز ماهیرود در بخش واردات و صادرات کالا فعالیت دارند.
وی چندی پیش گفته بود، رفع مشکل بازارچه مرزی ماهیرود شهرستان سربیشه در دستور کار قرار دارد.
وی یادآور شد: با توجه به گستردگی بازارچه ماهیرود و دوری آن از بخش« درح» سربیشه دولت باید زیرساخت های لازم را در بازارچه فراهم کند تا رونق اقتصادی استان شتاب بیشتری گیرد.
وی نبود امکانات برای کارکنان و نامناسب بودن جاده و برخی زیرساخت ها را از جمله مهمترین مشکل این بازارچه مرزی ذکر کرد.
بازارچه ماهیرود در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر بیرجند و در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شهر سربیشه قرار دارد و در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شهر فراه ولایت فراه افغانستان قرار دارد.
شهرهای مجاور بازارچه در آن سوی مرز قلعه کاه، کین، جوین، اناردره، خاک سفید ، چین و بکواست و فاصله اولین شهر و آخرین شهر ولایت فراه به ترتیب ۸۰ و ۲۵۰ کیلومتر تا بازارچه مرزی ماهیرود است.
فعالیت بازارچه ماهیرود از تیرماه ۸۸ همزمان با شروع فعالیت گمرک مرز رسمی ماهیرود آغاز شد و جایگزین بازارچه مرزی میل ۷۵ در استان شده است.
شهر سربیشه به مرکزیت شهرستان سربیشه با هشت هزار و ۲۵۱ کیلومتر مربع وسعت در فاصله ۶۶ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.