وزیر نفت و گاز هندوستان وارد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان شد

وزیر نفت و گاز هندوستان وارد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان شد

«دارمندرا پرادان» وزیر نفت و گاز کشور هندوستان در راس هیاتی اقتصادی و بازرگانی با هدف بررسی زمینه های سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی امروز یکشنبه وارد فرودگاه کنارک شده و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی قرار گرفت.
[وزیر نفت و گاز هندوستان وارد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در حاشیه ورود این هیات خارجی گفت: این هیات اقتصادی و بازرگانی به همراه گروهی از فعالان بخش خصوصی کشور هند برای مذاکره در خصوص تقویت همکاری به چابهار سفر کردند.
حامدعلی مبارکی اظهار داشت: هیات اقتصادی و بازرگانی یاد شده در سفر به چابهار ضمن بازدید از مجتمع پتروشیمی مکران در خصوص سرمایه گذاری طرح های پتروشیمی و تولید کود شیمیایی مذاکره می کنند.
وی بیان کرد: این سفر بنا به دعوت رسمی «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت ایران صورت گرفته است.
هیات تجاری و اقتصادی کشور هندوستان از سایت پتروشیمی مکران، طرح توسعه بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری دیدن می کنند و نشست هایی با استاندار، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار خواهند داشت.
چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور و سرزمین موج و مرجان با ۱۳هزار و ۱۶۱ کیلومترمربع وسعت از شمال به نیکشهر، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان و از غرب به کنارک متصل است.
این شهرستان زیبا و ساحلی در منطقه مکران از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، هفت دهستان و ۵۴۹ آبادی دارای سکنه تشکیل شده است و تا زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان ۶۴۰ کیلومتر فاصله دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.