معاون وزیر راه: کره جنوبی به همکاری در پروژه های ریلی علاقه دارد

معاون وزیر راه: کره جنوبی به همکاری در پروژه های ریلی علاقه دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال استقبال کشورهای خارجی و سرمایه گذاران برای حضور در پروژه های زیرساختی ایران هیاتی از کره جنوبی در آغاز امسال با سفر به تهران همکاری در پروژه های ریلی ایران را خواستار شدند.
[معاون وزیر راه: کره جنوبی به همکاری در پروژه های ریلی علاقه دارد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، «علی نورزاد» افزود: سرمایه گذاران کره ای با ابراز تمایل به همکاری، برگزاری جلسه ای در هفته آینده برای تصمیم گیری نهایی در این زمینه را خواستار شدند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: اجرای برجام از پارسال سرمایه گذاران خارجی را برای مشارکت در زیرساخت های حمل و نقل ایران ترغیب کرد و این امر در واپسین روزهای سال شتاب بیشتری گرفت و اکنون دو پروژه مهم ریلی راه آهن رشت- آستارا و آستارا- انزلی با طی مراحل قانونی و اخذ مجوز های لازم برای تضمین دولت آماده واگذاری است.
به گزارش ایرنا، شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، باید در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی راه آهن رشت – آستارا به طول ۱۵۲ کیلومتر را از پروژه های آماده سرمایه گذاری اعلام کرد و افزود: این خط آهن برای تکمیل کریدور شمال- جنوب و تسهیل مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپا ساخته می شود و نخستین تجربه کشور در حمل و نقل ترکیبی ریل و بندر است.
وی اضافه کرد: چهار پروژه ریلی دیگر شامل راه آهن میانه- اردبیل، میانه- تبریز، رشت- انزلی و رشت- آستارا نیز آماده سرمایه گذاری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از فراهم شدن بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران خارجی در توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی با در نظر گرفتن تمهیداتی همه تلاش خود را برای تسهیل این امر به کار می بندد تا انگیزه های حضور در این زمینه افزایش یابد.
وی افزود: توسعه صنعت ریلی و ساخت خطوط سریع السیر در سراسر کشور از برنامه های در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است که با تسهیل ارتباطات بین المللی، صدور خدمات فنی دوسویه و بکارگیری فناوری های روز میسر می شود.
به گزارش ایرنا، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور یکی از شرکت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برای ساخت فرودگاه ها، شبکه ریلی، بنادر و راه های کشور است و پس از تکمیل این پروژه ها آنها را به سازمان های متولی برای نگهداری تحویل می دهد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.