دو نهاد سرمایه ای ایران و قزاقستان فردا تفاهمنامه امضا می کنند

دو نهاد سرمایه ای ایران و قزاقستان فردا تفاهمنامه امضا می کنند

صندوق توسعه ملی ایران و صندوق ثروت ملی قزاقستان فردا (دوشنبه) در زمینه سرمایه گذاری مشترک و تامین مالی پروژه های بخش خصوصی تفاهمنامه همکاری امضا می کنند.
[دو نهاد سرمایه ای ایران و قزاقستان فردا تفاهمنامه امضا می کنند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، فردا (دوشنبه) صندوق توسعه ملی ایران و صندوق ثروت ملی قزاقستان همزمان با سفر رسمی «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهوری قزاقستان و هیات همراه به تهران، تفاهمنامه ای را با هدف آغاز و گسترش همکاری های دوجانبه امضا می کنند.
این تفاهمنامه همسو با برنامه صندوق توسعه ملی برای حضور در بازارهای بین المللی با هدف تسهیل شرایط سرمایه گذاری مشترک و تامین مالی پروژه های بخش خصوصی تنظیم شده است که در این سفر به امضای «سیدصفدرحسینی» و «کواندیک والیخانویچ بشیمبایف» (Kuandyk Valikhanovich Bishimbayev) رئیسان دو صندوق توسعه ملی ایران و ثروت ملی قزاقستان، می رسد.
بر پایه این گزارش، درباره چارچوب نخستین این تفاهمنامه در دیدار بهمن ماه گذشته رئیسان این دو صندوق در تهران توافق شده بود.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری قزاقستان برای سفری رسمی فردا (دوشنبه) در تهران حضور می یابد. بیشتر کارشناسان انتظار دارند دور تازه ای در روابط تهران و آستانه آغاز و روابط دو کشور مستحکم تر شود.
براساس آمار منتشر شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، میزان مبادلات تجاری دو کشور در سال ۱۳۹۳ معادل ۳۵۴ میلیون دلار بود که ارزش صادرات و واردات جمهوری اسلامی ایران به ترتیب ۱۸۷ و ۱۶۷ میلیون دلار ثبت شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.