رکوردهای جدید قیمت سکه در سال جدید

رکوردهای جدید قیمت سکه در سال جدید

قیمت انواع سکه در روزهای اخیر با نوساناتی در جهت افزایش نرخ همراه شده است به طوری که قیمت سکه تمام بهار طرح جدید با نوسان ۲۸ هزار تومانی در سه هفته اخیر به بیش از یک میلیون و ۳۳ هزار تومان رسید.

به گزارش جلفابازار، قیمت انواع سکه در فرودین ماه روند صعودی پیدا کرد و در روز‌های اخیر این روند شتاب بیشتری یافت تا در روز گذشته – ۲۱ فروردین – قیمت سکه تمام بهار طرح جدید به بیش از یک میلیون و ۳۳ هزار تومان برسد.

سکه تمام طرح جدید از شروع سال جدید تا کنون با نوسان ۲۸ هزار تومانی روبه روشده است. این نوع سکه در هفته اول فروردین یک میلیون و ۵ هزار تومان در عرضه شد و در ادامه و در میانه فروردین به یک میلیون و ۱۹ هزار تومان افزایش یافت تا رکود سال گذشته سکه تمام طرح جدید را با این نرخ زده باشد.

این روند در روزهای بعد نیز ادامه پیدا کرد و در ۱۷ فروردین قیمت این سکه به یک میلیون و ۲۹ هزار تومان رسید و بعد از آن در روز گذشته – شنبه – با نرخ یک میلیون و ۳۳ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد.

این وضعیت برای سایر انواع سکه نیز به وجود آمد. نیم سکه که در نخستین هفته در سال جدید ۵۳۴ هزار تومان عرضه شد. همچنین در میانه فروردین نیم سکه به ۵۴۲ هزار تومان رسید و در ۲۱ فروردین با نرخ ۵۴۳ هزار تومان در بازار آزاد عرضه شد تا این نوع سکه در ۲۱ روز نخست فروردین با ۸ هزار تومان نوسان قیمت رو به رو شده باشد.

همچنین ربع سکه ۱۲ هزارتومان نوسان در همین بازه زمانی پیدا کرد. ربع سکه در روز‌های ابتدایی فروردین، ۲۷۸ هزار تومان عرضه شد و در ۱۹ فروردین ماه به ۲۹۰ هزار تومان رسید تا بالاترین نرخ ربع سکه دست کم از سال گذشته تا کنون ثبت شده باشد.

درباره افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر محمد ولی – رییس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی – به ایسنا گفت که به دلیل بالا رفتن تقاضا، شاهد افزایش قیمت سکه در بازار بودیم.

به گفته وی زمانی که افزایش تقاضا به بازار وارد می‌شود اگر بتوانیم بازار را مدیریت کنیم و عرضه را بالا ببریم، مشکلی به وجود نمی‌آید اما در بازار طلا با توجه به افزایش تقاضا و بالا نرفتن عرضه شاهد نوسان قیمت طلا بودیم.

محمد ولی معتقد است که ذائقه مردم در حال تغییر است و به جای خرید سکه کم‌کم به خرید مصنوعات طلا روی می‌آورند تا بتوانند از آن به عنوان زیورآلات استفاده کنند و از سوی دیگر برای‌شان به عنوان یک کالای سرمایه‌ای محسوب شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.