هشدار بانک آمریکایی درباره افت قیمت نفت پس از نشست فریز نفتی

هشدار بانک آمریکایی درباره افت قیمت نفت پس از نشست فریز نفتی

بانک «گلدمن ساکس» آمریکا هشدار داد احتمال تاثیر منفی نشست تولیدکنندگان نفت در دوحه قطر بر روند رو به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی وجود دارد.
[هشدار بانک آمریکایی درباره افت قیمت نفت پس از نشست فریز نفتی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، روسیه، ونزوئلا، قطر و عربستان سعودی که از تولیدکنندگان بزرگ نفت دنیا به شمار می روند، بهمن‌ماه گذشته به توافقی اولیه برای ثابت نگه داشتن سقف تولید نفت (طرح فریز نفتی) با هدف مقابله با کاهش قیمت دست یافتند.
در صورت تصویب نهایی کشورهای موافق موظفند تولید نفت خود را حداکثر در سطح تولید ماه ژانویه (دی- بهمن) ۲۰۱۶ حفظ کنند.
قرار است هفدهم آوریل (بیست و نهم فروردین) تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) در دوحه قطر گرد هم آیند و درباره این طرح تصمیم بگیرند.
در همین پیوند بانک آمریکایی گلدمن ساکس نسبت به موفقیت نشست تولیدکنندگان نفت در دوحه قطر برای محدودسازی عرضه نفت ابراز تردید کرد.
به گزارش وزارت نفت از خبرگزاری انگلیسی «رویترز»، این بانک هشدار داد ممکن است این نشست پیامدهایی نامطلوب برای بازار نفت داشته باشد.
گلدمن ساکس اعلام کرد: تثبیت تولید نفت در سطح کنونی، بازگشت ثبات به بازار نفت را شتاب نمی دهد؛ زیرا سطح تولید نفت روسیه و اوپک (غیر از ایران)، نزدیک به برآوردهای پیشین درباره رشد تولید نفت در سال ٢٠١۶ میلادی است.
بر اساس برآورد بانک گلدمن ساکس، میانگین تولید نفت روسیه و کشورهای عضو اوپک (غیر از ایران) در سال جاری میلادی ۴٠ میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه در روز است.
این بانک همچنین اعلام کرد: احتمال زیادی می رود که نشست دوحه، سبب افت قیمت نفت در بازارهای جهانی شود.
کارشناسان گلدمن ساکس بر پیش بینی خود مبنی بر تثبیت میانگین قیمت نفت ٣۵ دلار برای هر بشکه در سه ماه دوم سال ٢٠١۶ میلادی پافشاری کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.