هند بزرگترین تولید کننده سوخت هسته ای در جهان است

هند بزرگترین تولید کننده سوخت هسته ای در جهان است

رئیس مجتمع سوخت هسته ای هند اعلام کرد این مجتمع با تولید یک هزار و ۵۰۳ متریک تن سوخت راکتور هسته ای در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۶ برای دومین بار عنوان ،بزرگترین تولید کننده سوخت هسته ای در جهان را به خود اختصاص داد.
[هند بزرگترین تولید کننده سوخت هسته ای در جهان است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، «ان. سایبابا» روز دوشنبه در گفت وگویی اظهار کرد این مجتمع در آینده نزدیک تولید سوخت هسته ای را به ۲ هزار متریک تن افزایش می دهد.
وی با اشاره به نیاز روزافزون این کشور به سوخت هسته ای اظهار کرد:سوخت هسته ای تنها راه تامین نیاز روزافزون این کشور به انرژی است .
رئیس مجتمع سوخت هسته ای هند خاطرنشان کرد آلاینده بودن زغالسنگ برای تامین انرژی و محدودیت استفاده از آب باعث شده است که این کشور استفاده از سوخت هسته ای را برای تامین انرژی در اولویت قرار دهد.
«سایبابا» با بیان اینکه میزان تولید انرژی هسته ای هند تا سال ۲۰۲۲-۲۰۲۳ به ۱۵ هزار مگاوات می رسد اظهار کرد این میزان تا سال ۲۰۳۳ به ۴۳ هزار مگاوات افزایش می یابد.
وی تصریح کرد در سه سال آینده با راه اندازی واحد جدید سوخت هسته ای در «کوتا» در راجستان ظرفیت تولید سوخت هسته ای ۸۰۰ متریک تن در سال افزایش می یابد.
رئیس مجتمع سوخت هسته ای هند گفت که افزایش ظرفیت تولید سوخت هسته ای به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی در تولید سوخت هسته ای بوده است .
هم اکنون ظرفیت تولید برق هسته ای هند ۵ هزار و ۸۰۰ مگاوات است.
هند برای ساخت راکتورهای جدید به منظور افزایش ظرفیت انرژی خود تا سال ۲۰۳۳ به بودجه ای ۸۵ میلیارد دلاری نیاز دارد.
هند پس آنکه گروه تامین کنندگان هسته ای تحریم ۳۴ ساله خود را علیه این کشور لغو کرد، توانست وارد تجارت جهانی هسته ای شود.
هم اکنون هند با امریکا، فرانسه، روسیه، قزاقستان، آرژانتین، نامیبیا، استرالیا، ژاپن و مغولستان توافقنامه همکاری هسته ای غیرنظامی امضا کرده است .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.