پافشاری ایران بر گزینش شریکان «مناسب» از کشورهای صنعتی بویژه آلمان

پافشاری ایران بر گزینش شریکان «مناسب» از کشورهای صنعتی بویژه آلمان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: جمهوری اسلامی ایران برای شناسایی شریکان مناسب از کشورهای پیشرفته صنعتی بویژه آلمان در همه رشته ها تلاش می کند تا زمینه حضور همه سرمایه گذاران خارجی را فراهم سازد.
[پافشاری ایران بر گزینش شریکان «مناسب» از کشورهای صنعتی بویژه آلمان]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، «علی اشرف افخمی» در دیدار نمایندگان سازمان آلمانی «گلوبال بریجز» (Global Bridges) در تهران افزود: امروز در عرصه مدیریت جهانی، آزادی و اختیار سرمایه گذاران خارجی مانند بسیاری از کشورها در یک چارچوب تدوین شده ملاک قرار می گیرد تا هم سرمایه وارد شود و هم طرف خارجی بتواند از سود و نتایج مثبت آن بهره گیرند.
افخمی گفت: امروز فضای کسب و کار و ورود به بازار اقتصادی در چارچوب یک رقابت اهمیت بسیاری دارد و این فضا اکنون در ایران آماده شده است.
وی اضافه کرد: شرایط جدیدی پس از اجرای برجام در کشور ما ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا، شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، باید در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو شود.
این مدیر بانکی تاکید کرد «باید همکاری ایران و جامعه جهانی را یک فرصت خاص اقتصادی بدانیم که می تواند برای دوطرف نتیجه های مثبتی را به دنبال داشته باشد».
وی افزود: فضای سرشار از آرامش اقتصادی و عمومی ایجاد شده بین ایران و جامعه جهانی پیش زمینه حرکت های سازنده برای گسترش روابط و معاملات مالی-اقتصادی است که می توان با تکیه بر آن در مسیر تامین مالی پروژه های زیربنایی و خدمات فنی و مهندسی با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی و قراردادهای امضا شده با اعتباردهندگان بین المللی گام های اساسی برداشت.
به گفته افخمی، صنعت های پتروشیمی و فولاد بویژه فولادهای آلیاژی، بازدهی بالا و جذابیت فراوان دارند و این مساله مزیت رقابتی ایران را در بازارهای جهانی افزایش می دهد و سرمایه گذاری مشارکتی در این رشته های صنعتی تامین کننده منافع دو طرف است.
وی گفت: بانک صنعت و معدن درصدد است مدل های خود را برای حضور همه سرمایه گذاران خارجی در ایران فراهم کند و با مذاکره بویژه در زمینه های صنعتی، شریکان مناسبی را از کشورهای پیشرفته صنعتی بویژه آلمان جذب کند.
گلوبال بریجز یک سازمان خصوصی، غیرانتفاعی و مستقل است که در زمینه تقویت تعامل اعضای خود برای همکاری اقتصادی، سیاسی، حقوقی، بانکی و فرهنگی در بیش از ۴۰ کشور اروپایی، آمریکا، روسیه و چین فعالیت می کند.
هدف از حضور این هیات در تهران مذاکره برای توسعه همکاری اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، بانکی، حقوقی، گردشگری و انتقال فناوری بین ایران و آلمان است.
به گزارش ایرنا، بانک صنعت و معدن ۵۳ درصد سهام بانک «ایران و اروپا» را در اختیار دارد که دفتر مرکزی آن در شهر «هامبورگ» آلمان واقع شده است.
اردیبهشت ماه پارسال یک هیات بلندپایه آلمانی در دیدار با مسئولان بانک صنعت و معدن از آمادگی برای همکاری در اجرای طرح های صنعتی ایران خبر داده بود.
سی ام دی ماه گذشته اعلام شد بانک مرکزی آلمان در پیامی رسمی لغو همه تحریم ها علیه بانک های «صنعت و معدن» و «ایران و اروپا» را اعلام کرد.
همزمان با اجرای برجام، بانک مرکزی آلمان روابط خود را با این بانک های ایرانی آغاز کرد و ابراز امیدواری کرد همکاری با این دو بانک ایرانی در سطح بسیار بالا از سر گرفته شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.