کشف محموله های سیگار قاچاق و محصولات ضد فرهنگی در آذربایجان شرقی

کشف محموله های سیگار قاچاق و محصولات ضد فرهنگی در آذربایجان شرقی

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، آذربایجان شرقی از جمله استان های واقع در شمال غرب کشور است که بواسطه موقعیت ویپه جغرافیایی و هم مرزی با همسایگان غربی کشور، همواره موضوع قاچاق کالا و البته مواد مخدر در آن شرایط ویپه ای داشته و همین موضوع وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی استان را در این زمینه سنگین کرده است.

در همین راستا ماموران نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در عملیات هایی جداگانه موفق به کشف محموله ۲۵۰ میلیون ریالی سیگارقاچاق در عجب شیر، دو هزار حلقه محصولات ضد فرهنگی در مراغه و مقدار دو کیلوگرن مواد مخدر از نوع تریک در شهرستان بستان آباد شدند.

کشف محموله ۲۵۰ میلیون ریالی سیگارقاچاق در عجب شیر

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از کشف تعداد ۲۴۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیون ریال خبر داد و در تشریح این خبرگفت: ماموران یگان امداد این شهرستان درراستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ومبارزه باقاچاق کالا بویژه کالای دخانی اقدام به بازرسی وکنترل خودروهای عبوری در این شهرستان کردند.

سرهنگ پاسدار رضا اصلانی فر ادامه داد: ماموران در کنترل محورهای مواصلاتی یک دستگاه خودروپژو ۴۰۵ حامل بار قاچاق را شناسایی و با شیوه های خاص پلیسی خودرو را متوقف و از آن تعداد ۲۴۰ هزارنخ سیگارخارجی قاچاق کشف و راننده را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر در پایان با اشاره به اینکه مقابله با پدیده شوم قاچاق به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی شهرستان قراردارد، از شهروندان خواست هر گونه ناهنجاری و موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف نزدیک به ۲ هزار حلقه محصولات ضد فرهنگی در مراغه طی ۱۰ روز

فرمانده انتظامی مراغه نیز در جمع خبرنگاران، کشف تعدادی محصولات ضد فرهنگی را بخشی از اقدامات این یگان در روزهای گذشته عنوان کرد و افزود: در راستای ارتقاء طرح امنیت اجتماعی و پاکسازی واحد های صنفی عرضه محصولات فرهنگی از ناهنجاری های اجتماعی و نیز کاهش اثرات مصادیق جنگ نرم دشمن، طرح پاکسازی واحد های صنفی عرضه محصولات فرهنگی با جدیت در دستور کار عوامل کنترل و نظارت اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی قرار گرفت .

سرهنگ سهراب رحیم زاده با بیان اینکه در طرح پاکسازی واحدهای صنفی عرضه محصولات فرهنگی در ۱۰ روز گذشته ، تعداد یکهزار و ۸۲۶ حلقه محصولات ضد فرهنگی کشف شده است، اظهار داشت: ضمن ملزم نمودن کلیه متصدیان صنوف به رعایت شئونات اسلامی، مقررات و آئین نامه نظارت براماکن عمومی از آنها تعهدات لازم اخذ و با خاطیان برابر قانون و مقررات برخورد شد.

فرمانده انتظامی مراغه در پایان با قدرانی از همکاری خوب مردم با پلیس در انجام ماموریت ها تصریح کرد: پلیس با تشدید اقدامات کنترلی و نظارتی خود بر واحدهای صنفی، درصدد کاهش ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی است و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ساک دستی حاوی ۲ کیلوگرم تریاک از یک توزیع کننده مواد مخدر در بستان آباد

فرمانده انتظامی شهرستان بستان آباد نیز در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به کشف دو کیلو گرم موادمخدر از نوع تریاک در این شهرستان گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر سنتی در شهرستان بستان آباد، رسیدگی به موضوع در دستور کارماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت و با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس، محل فعالیت متهم شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی مورد بازرسی قرارگرفت.

سرهنگ سیاوش علیفام تصریح کرد: در بازرسی از محل و در داخل یک ساک دستی، در مجموع دو کیلو گرم تریاک و دستگاه توزین دیجیتالی به همراه بسته های چندگرمی تریاک آماده ارائه به خرده فروشان کشف و در این راستا یک نفرمتهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.