آغاز دوره آموزشی برای دهیاران و رؤسای شوراهای شهرستان اهر

آغاز دوره آموزشی برای دهیاران و رؤسای شوراهای شهرستان اهر

به گزارش جلفا بازار به نقل از مهر کامل نصیری اظهار داشت: آموزش دهیاران و کلاس آموزشی دهیاران توسط اداره کل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی به‌طور سالانه تنظیم‌شده که این دوره آموزشی در اغلب شهرستان‌های استان برگزار شده و در برخی دیگر از شهرستان‌ها نیز در حال برگزاری است.

بخشدار مرکزی شهرستان اهر با اشاره به اینکه هر یک از اقشار مختلف مردم نیازمند آموزش‌های لازم در حوزه مرتبط هستند، افزود: یکی از وظایف سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی که از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار است، ارائه آموزش‌های لازم برای مردم است.

وی بابیان اینکه دهیاران به‌عنوان مدیران روستایی نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی دارند، ادامه داد: مدیریت پسماندهای روستایی، نحوه جذب مشارکت‌های مردمی در روستاها، نحوه جذب اعتبارات دولتی، تعامل با ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی و بلعکس، بهداشت محیط‌ زیست و محیط زیست زندگی از جمله مواردی هستند که در این دوره ها توسط اساتید استانداری و جهاد دانشگاهی زیر نظر امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی ارائه می‌شوند.

نصیری در پایان با تأکید بر اینکه پیش‌از این یک دوره آموزشی برای دهیاران شهرستان اهر برگزار شده است، خاطرنشان کرد: دوره آموزشی چهار روزه دهیاران و رؤسای شوراهای روستایی از امروز آغاز شده و تا پنج‌شنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.