هیات‌های ترک درنوبت سفر به تبریز/استفاده اززمینه‌های مشترک همکاری

هیات‌های ترک درنوبت سفر به تبریز/استفاده اززمینه‌های مشترک همکاری

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز پیش از ظهر امروز دوشنبه با حضور در استانداری آذربایجان شرقی با سعید شبستری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار دیدار و گفت‌وگو کرد.

چاغلار فاهری در این دیدار ضمن تبریک سال جدید شمسی، از روابط نزدیک ایران و ترکیه سخن گفت و با اشاره به دیدارها و مذاکرات مسوولان بلندپایه دو کشور در ماه‌های اخیر، گفت: هم‌اکنون نیز هیات‌های مختلفی از استان‌های ترکیه در نوبت سفر به ایران به ویژه استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز هستند.

وی افزود: هیات‌هایی از استان‌های وان، ارزروم، گیرسون و ترابوزان در هفته‌های آینده به تبریز سفر خواهند کرد و ما نیز از سفر هیات‌های اقتصادی و تجاری آذربایجان شرقی در ترکیه استقبال می‌کنیم.

فاهری با بیان این که تبریز حقیقتا شهر زیبایی است، افزود: در روزهای اخیر که از نقاط مختلف این شهر بازدید کرده‌ام گردشگرانی از کشورهای مختلف را دیده‌ام که نشان می‌دهد تلاش زیادی برای جذب گردشگر به تبریز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به زمینه‌های مختلف همکاری بین آذربایجان شرقی و ترکیه، بر افزایش ارتباطات فعالان اقتصادی و رفت و آمد هیات‌های مختلف دو طرف تاکید کرد و گفت: از همه توان خود در این راستا استفاده خواهم کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، گفت: همه دستگاه‌های استان برای آماده‌سازی شهر تبریز تلاش می‌کنند و علاقمندیم مردم تمام کشورها به تبریز سفر کنند.

شبستری با بیان این که بعد از رفع تحریم‌ها زمینه بسیار خوبی برای توسعه روابط خارجی کشور فراهم شده است، افزود: امیدواریم در شرایط جدید روابط ایران و ترکیه افزایش یابد، هرچند فراموش نکرده‌ایم که حتی در زمان تحریم‌ها نیز روابط ایران و ترکیه در سطح بسیار خوبی بود.

وی با اشاره به این که رفت و آمد هیات‌های اقتصادی و تجاری در توسعه روابط بسیار موثر است، افزود: مراوده با همسایگان مخصوصا کشور دوست و برادر ترکیه برای جمهوری اسلامی ایران فوق‌العاده باارزش است.

شبستری همچنین برپایی نشست‌ها و نمایشگاه‌های مشترک را در توسعه روابط دو طرف موثر دانست و آمادگی استان آذربایجان شرقی را در این خصوص اعلام کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.