ارتفاع آب دریاچه ارومیه ۲۱ سانتی متر افزایش یافت

نماینده ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی از افزایش ارتفاع ۲۱ سانتی‌متری آب دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: حجم آب موجود در دریاچه از ۲٫۲۷ میلیارد متر مکعب در سال ۹۴ به ۳٫۱۴ میلیارد متر مکعب در سال جاری رسیده است.

به گزارش جلفابازار به نقل از  خلیل ساعی صبح امروز سه شنبه در بازدید از مسیر «آجی‌چای»  طرح های دولت تدبیر و امید برای احیا دریاچه ارومیه تاکنون مطابق برنامه زمان بندی پیش رفته و به حمد الله در کنار برکات آسمانی موحب افزایش آب دریاچه شده است .

وی افزود : همکاری و مشارکت مردم در اجرای طرح ها و پروژه های احیا دریاچه ارومیه ستودنی و قابل تقدیر است.

آقای ساعی تامین حق‌آبه لازم برای کشاورزی را ضروری دانست و اضافه کرد: با توجه به اظهارات نماینده جهاد کشاورزی استان مبنی به نبود نیاز آبی در این ماه از فصل سال قطعاً نیازی به آبیاری نیست و ستاد احیا در زمان لازم حق‌آبه مورد نیاز برای آبیاری محصولات کشاورزی منطقه را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر در استان ادامه داد: براساس گزارش اداره‌کل هواشناسی استان در سال‌زراعی جاری و مقایسه آن با میانگین دوره آماری سال قبل به میزان ۳۵٫۲ میلی‌متر کاهش بارندگی داشتیم، این در حالی است که تراز دریاچه از ۱۲۷۰٫۶۹ در سال ۹۴ به تراز ۱۲۷۰٫۸۷ در سال جاری رسیده است.

وی اضافه کرد: در مجموع ۲۱ سانتی‌متر افزایش ارتفاع دریاچه داریم که سند موفقیت اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه است.
نماینده ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: حجم آب موجود در دریاچه از ۲٫۲۷ میلیارد متر مکعب در سال ۹۴ به ۳٫۱۴ میلیارد متر مکعب رسیده است و خبر بسیار خوشحال کننده‌تر اینکه وسعت دریاچه ارومیه با بالا آمدن تراز سطح آب و حجم آب موجود افزایش یافته و از ۲۴۹۱٫۵۳ کیلومتر مربع به ۲۶۷۰٫۲۰ کیلو مترمربع رسیده است.

ساعی با تاکید بر جدی بودن بحران آب ضمن تقدیر و تشکر از همه فعالان در بخش احیای دریاچه ارومیه و آب گفت: هنوز تا رسیدن به مقصد نهایی فاصله زیادی داریم و قطعاً با همت مردم منطقه دریاچه ارومیه احیا خواهد شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.