همایش’فن‌آوری قطارهای پرسرعت در ایران ‘با همکاری ژاپن برگزار می شود

همایش'فن‌آوری قطارهای پرسرعت در ایران 'با همکاری ژاپن برگزار می شود

همایش مشترک ایران و ژاپن در زمینه استفاده از فناوری قطارهای پرسرعت در ایران، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ (۱۷ می ۲۰۱۶) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود.
[همایش’فن‌آوری قطارهای پرسرعت در ایران ‘با همکاری ژاپن برگزار می شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این همایش را فدراسیون مهندسان ژاپن (JEF)با میزبانی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار می کند و هدف از تدارک آن معرفی فن‌آوری ژاپنی شینکانسن و کمک به تبادل فن‌آوری بین ژاپن و ایران است.
این همایش که طیف گسترده‌ای از موضوعات مرتبط با قطارهای پرسرعت و فنآوری‌های نوین این عرصه را در برمی‌گیرد، یکی از گام های اولیه ملموس ایران و ژاپن در جهت تعمیق همکاری های خود در زمینه‌ فن‌آوری قطارهای پر سرعت ثبت خواهد شد.
بر اساس این گزارش، در این همایش محورها و مباحثی چون ایمنی و قابلیت اطمینان، سیستم برق، هزینه ساخت،صرفه جویی انرژی، ویژگی های زیست محیطی، فن‌آوری قطار سبک و سایر مزایا و زیان های قطارهای پرسرعت توسط متخصصان و کارشناسان ایرانی و ژاپنی مورد بررسی قرار می گیرد.
ویژگی های فن‌آوری مخصوص ضد زلزله این قطار در ژاپن، مقایسه راه آهن های اصلی سریع السیر دنیا و فناوری‌های نوین آن از دیگر محورهای مورد بحث در این همایش است.
این همایش میزبان تصمیم گیرندگان حمل و نقل ریلی به خصوص کارشاسان مرتبط با قطارهای سریع‌السیر از جمله نمایندگانی از راه‌آهن و شرکت‌های حمل ونقل ریلی، اساتید دانشکده مهندسی راه‌آهن و سایرسازمان ها و ارگان‌های ذیربط حمل ونقل ریلی خواهد بود.
به گزارش ایرنا، استفاده از قطارهای پرسرعت در برخی از محورهای پرتردد کشور در دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته ، به طوری که در نخستین اقدام راه آهن ایران درصدد ساخت قطارهای پرسرعت در مسیر تهران – قم – اصفهان با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.