استفاده از ابزار هنر منشاء اثراتی جاودان در عرصه وقف می شود

استفاده از ابزار هنر منشاء اثراتی جاودان در عرصه وقف می شود

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام وحدت مشهوری سه شنبه اظهار داشت:با توجه به اینکه ماه رجب، همزمان با هفته هنر اسلامی مقرون شده است، سنت دیرینه و نیکوی وقف با تلفیق هنر می‌تواند زمینه‌ساز اثرات جاویدان در این عرصه شود .

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اشاره کرد و افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از لحاظ عملکرد فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد و همچنین کشش استان از لحاظ فرهنگی باعث پیشرفت هر چه بیشتر در این زمینه شده است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امسال تصمیم بر آن شده است که علاوه بر طرح‌های سراسری مانند آرامش بهاری و نشاط معنوی برنامه‌هایی مانند تئاتر دانش‌آموزی جهت ترویج فرهنگ وقف بین نوجوانان و جوانان نیز داشته باشیم.

وی ادامه داد: این طرح مدرسه‌ای که با عنوان جُنگ دانش آموزی از سال گذشته آغاز شده، برای اولین بار در کشور و به همت اداره کل اوقاف و امورخیریه برگزار شده است.

مشهوری به سایر برنامه ‌ های بخش فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اشاره کرد و گفت: در دی‌ماه سال‌جاری و همزمان با هفته وقف جشنواره کاریکاتور با محوریت وقف خواهیم داشت که توضیحات لازم در زمان برگزاری ارائه خواهد شد.

وی از برپائی مراکز فرهنگی- قرآنی در امام‌زاده‌های سراسر استان خبر داد و گفت: برپائی چنین مراکز بر اساس موقعیت جغرافیایی هر منطقه تهیه شده است تا به این وسیله به ترویج قرآن و فرهنگ اهل‌بیت(ع) نیز پرداخته شود.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: در شهریور و مهرماه سال‌جاری طرح پیوند آسمانی و مهر تحصیلی در امام‌زاده‌ها جهت گسترش فرهنگ ازدواج آسان جوانان در آستانه ازدواج و کمک تحصیلی به دانش‌آموزان بی بضاعت برگزار می شود.

مشهوری در پایبان اظهار داشت: بقاع متبرکه زیادی در استان وجود دارد که مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند که جلساتی برای تببین برنامه‌هایی جهت مقاوم‌سازی و بهسازی آنها با ارگان‌های مربوط از جمله شهرداری و میراث فرهنگی داشتیم

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.