رکوردشکنی در بورس ادامه دارد/ عبورشاخص کل از قله 80هزار واحدی

رکوردشکنی در بورس ادامه دارد/ عبورشاخص کل از قله 80هزار واحدی

تهران- روند صعودی بورس و اوراق بهادار با اجرایی شدن برجام، همچنان ادامه دارد به گونه ای که در معاملات صبح امروز(دوشنبه) شاخص کل تاکنون با رشد 904 واحدی از مرز 80 هزار واحد گذشت و بالاترین رکورد در دو سال اخیر را رقم زد.

 به گزارش  جلفا بازار به نقل از ایرنا، تا این لحظه از معاملات بازار سرمایه، 780 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش دو هزار و57 میلیارد و 985 میلیون ریال در 48 هزار نوبت انجام شده است.

بیشترین تاثیر مثبت بر حرکت امروز دماسنج بازار سهام نیز به نام نمادهای معاملاتی فولاد، رمپنا، تاپیکو، همراه، اخابر، فملی و کچاد رقم خورد.
شاخص های اصلی بازار سرمایه تا این لحظه همگی مثبت بودند به طوری که شاخص قیمت(وزنی – ارزشی) 345 واحد، کل(هموزن) 125 واحد، قیمت(هموزن) 105 واحد، آزادشناور یک هزار و 40 واحد، شاخص بازار اول 673 واحد و شاخص بازار دوم هزار و 737 واحد رشد کردند.
بازار سرمایه کشور بویژه بورس تهران، با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها روند صعودی خود را آغاز کرده و همچنان رونق دوباره ای یافته است؛ به طوری که در روز اجرای برجام(28دی ماه)شاخص کل در ارتفاع بیش از 65 هزار واحدی بود و با رشد بیش از 20 درصدی در حدود دوماه اخیر، تاکنون به رکورد 80 هزار واحدی رسیده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.