معاون وزیر جهاد کشاورزی: قیمت گندم نانوایی ها افزایش نمی یابد

معاون وزیر جهاد کشاورزی: قیمت گندم نانوایی ها افزایش نمی یابد

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: گندم نانوایی ها همانند پارسال به قیمت ۶ هزار و ۵۵۰ ریال عرضه می شود و افزایش نرخی در این زمینه نخواهیم داشت.
[معاون وزیر جهاد کشاورزی: قیمت گندم نانوایی ها افزایش نمی یابد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عبدالمهدی بخشنده با تاکید بر اینکه قیمت فروش گندم نانوایی ها در سال ۹۵ افزایشی نداشته است، افزود: گندم نانوایی ها مانند سال گذشته به قیمت ۶ هزار و ۵۵۰ ریال توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران عرضه می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم در پنج استان کشور، اظهارداشت: هم اکنون بیش از ۶ میلیون تن گندم در سیلوهای کشور ذخیره سازی شده که این میزان در سال های گذشته بی سابقه است.
وی ادامه داد: با اقدامات فنی و حمایتی انجام شده از کشاورزان، پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۲ میلیون تن گندم در کشور تولید و بیشتر از ۹ میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود.
بخشنده، هرگونه افزایش قیمت گندم نانوای ها و به دنبال آن گرانی نان را تکذیب کرد و گفت: قیمت گندم نانوایی امسال نیز به قیمت پارسال تحویل می شود.
به گزارش ایرنا، پارسال نزدیک به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم در کشور تولید و هشت میلیون و ۸۰ هزار تن از این میزان خریداری شد.
شرکت بازرگانی دولتی ایران هر کیلوگرم گندم معمولی (گندم نان) را به قیمت ۱۱هزار و ۵۵۰ ریال و گندم دروم را به بهای ۱۱ هزار و ۸۸۰ ریال با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید دو درصد خرید. امسال نزدیک ۶ میلیون هکتار از زمین های آبی و دیم ۳۱ استان کشور زیر کشت گندم قرار دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.