واردات بنزین برای جلوگیری از کمبود در سفرهای نوروزی افزایش یافت

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: حجم واردات بنزین پیش از تعطیلات نوروز ۹۵ برای تامین سوخت مورد نیاز و اینکه ذخایر قابل قبول آماده باشد و کمبودی ایجاد نشود، افزایش پیدا کرد.
[واردات بنزین برای جلوگیری از کمبود در سفرهای نوروزی افزایش یافت]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، میانگین مصرف بنزین سال گذشته روزانه ۷۰٫۵ میلیون لیتر بود که بخش اصلی آن از طریق تولید پالایشگاه های داخلی و حدود هفت تا ۹ میلیون لیتر نیز از محل واردات تامین شد.
میانگین واردات بنزین کشور با وجود اینکه پارسال، کمتر از ۹ میلیون لیتر بود، اما در هفته های پایانی پارسال و روزهای آغازین امسال به یکباره میزان واردات افزایش یافت.
مقام های وزارت نفت علت اصلی این افزایش واردات را رشد مصرف در تعطیلات نوروز ذکر کردند و معتقدند، پس از سپری شدن، روزهای پرسفر، میزان مصرف و در نتیجه واردات نیز کاهش پیدا می کند.
به گزارش وزارت نفت، قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره واردات بنزین گفت: واردات بنزین تابع سه فاکتور میزان تولید کشور، مصرف آن و حجم ذخایر راهبردی بنزین در کشور است که در طول سال ما این سه فاکتور را مدیریت و براساس نیاز ، میزان واردات، تنظیم می شود.
شاهرخ خسروانی ضمن تاکید بر اینکه وزارت نفت هیچگاه از مجوزی که داشته عدول نکرده و تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است.
به گفته وی، براساس مصوبه هیات دولت، سقف بودجه ای برای واردات بنزین تعیین شده که وزارت نفت همواره طبق همین سقف اقدام به واردات بنزین کرده است.
خسروانی گفت : برپایه مصوبه هیات دولت، میزان واردات روزانه بنزین قید نشده؛ اما براساس نیاز کشور، سقف بودجه ای تعیین شده که وزارت نفت هم مطابق آن تاکنون عمل کرده ، هیچ تخلفی در این زمینه صورت نگرفته است.
قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت : بنزین مورد نیاز کشور با کشتی وارد می شود و کشتی هایی که تا دوماه قبل به دلیل مسایل تحریم وارد کشور می شد، حجم محموله حدود ۴٠ تا ۴۵ میلیون لیتر بنزین را بارگیری می کردند.
وی گفت : یک فروند کشتی در اسکله روزانه قادر به تحویل ۴٠ تا ۴۵ میلیون لیتر بنزین است و چنانچه تعداد کشتی های تخلیه کننده محموله بنزین در یک روز افزایش پیدا کند به معنی رشد واردات این سوخت نیست.
خسروانی گفت: احتمال دارد در یک دوره زمانی سه تا پنج فروند کشتی همزمان وارد کشور شوند که به تازگی در بندر ماهشهر کشتی های بزرگ ۶٠ هزار تنی هم وارد شدند، اما این موضوع ارتباطی به رشد واردات ندارد.
به گفته قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، بر اساس برنامه زمان بندی شده این هفته یک کشتی وارد بندر می شود، دو هفته بعد نیز محموله بعدی در اسکله پهلو گیری می کند.
به گفته وی، آنچه که در واردات بنزین اهمیت دارد، متوسط واردات آن در طول یک سال است و در یک ماه هم نباید نتیجه گیری شود، بلکه در طول یک سال شمسی میانگین واردات روزانه بنزین باید مشخص شود.
خسروانی یادآور شد : قبل از تعطیلات نوروز برای تامین سوخت سفرهای مردم و اینکه ذخایر قابل قبول باشد و کمبودی ایجاد نشود، حجم واردات افزایش پیدا کرد؛ اما بعد از این پیک مصرف، یک دوره زمانی تا شروع سفرهای تابستانی داریم که مصرف و واردات طبیعی می شود و واردات کمتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: براساس برنامه تامین سوخت سفرهای تابستانی در یک دوره زمانی، واردات بنزین باردیگر افزایش می یابد، بنابراین در طول سال براساس مصوبه هیات دولت موضوع مدیریت می شود.
به گزارش ایرنا، شماری از طرح های پالایشی در کشور در دست ساخت است که با راه اندازی آنها میزان تولید بنزین در کشور افزایش یافته و واردات قطع خواهد شد.
مهم ترین طرح در دست اجرای پالایشگاهی در کشور، پالایشگاه ستاره خلیج فارس است که با راه اندازی فاز نخست آن، روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید شده و حتی ایران به صادرکننده بنزین تبدیل می شود.
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، فاز نخست این پالایشگاه تا پایان امسال در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.