اعطای ۵۸ گواهینامه صلاحیت پروازی و تعمیر ونگهداری به شرکت های هواپیمایی

اعطای ۵۸ گواهینامه صلاحیت پروازی و تعمیر ونگهداری به شرکت های هواپیمایی

مدیرکل دفتر مهندسی قابلیت پرواز سازمان هواپپمایی کشوری از اعطای ۵۸ گواهینامه صلاحیت پروازی Part-MG (وسایل پرنده سنگین) و تعمیر و نگهداری وسایل پرنده سبک به شرکت های هواپیمایی و هلی کوپتری و مراکز تعمیر وسایل پرنده در کشور خبر داد.
[اعطای ۵۸ گواهینامه صلاحیت پروازی و تعمیر ونگهداری به شرکت های هواپیمایی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مجید حسنلو گفت: دفتر قابلیت پرواز این سازمان در راستای برنامه توسعه صنعت هواپیمایی و افزایش ایمنی از چهار سال پیش اقدام به پیاده سازی و اجرای الزامات تداوم صلاحیت پروازی و الزامات مراکز تعمیر و نگهداری کرده است.
وی افزود: در این راستا دفتر قابلیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری موفق به اعطای گواهینامه مرکز مدیریت تداوم صلاحیت پروازی(CAMO) و همچنین گواهینامه مرکز تعمیر و نگهداری (MOA) به اکثر شرکت های هواپیمایی و هلی کوپتری و مراکز تعمیر وسایل پرنده شده است.
مدیرکل دفتر مهندسی قابلیت پرواز سازمان هواپپمایی کشوری گفت:به طور قطع پیاده سازی و اجرای مناسب الزامات تداوم صلاحیت پروازی و اعطای اختیارات، منوط به نگاه همه جانبه به مقررات است.
حسنلو تصریح کرد: در این زمینه این دفتر از اعمال مقررات زیر بخش B از مقررات هوانوردی چشم پوشی نکرده و تاکنون به چند مورد تعلیق و حتی ابطال اختیارات مراکز مربوطه و ابطال فرم چهار مدیر در این بخش اقدام کرده است.
وی ابرازامیدواری کرد با توجه به طی مراحل تصویب و ابلاغ مقررات Part-ops و همینطور Part- Aircrew در آینده نزدیک در فضایی علمی توام با اعتماد متقابل بتوانیم گام موثری در جهت افزایش ایمنی و توسعه صنعت حمل و نقل هوایی برداریم.
مدیرکل دفتر مهندسی قابلیت پرواز سازمان هواپپمایی کشوری ادامه داد: تنها یک شرکت هواپیمایی، دو مراکز آموزش خلبانی و چهار شرکت هلیکوپتری و یک شرکت خدمات ویژه موفق به اخذ گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی نشده اند که با برنامه ریزی های انجام شده در نوبت ممیزی قرار گرفته و امیدواریم ظرف سه ماه آینده حائز دریافت گواهینامه مربوطه شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.