رئیس کمیته ملی المپیک: المپیکی شدن والیبال روحیه کاروان ایران را دوچندان می کند

رئیس کمیته ملی المپیک: المپیکی شدن والیبال روحیه کاروان ایران را دوچندان می کند

رئیس کمیته ملی المپیک ایران گفت:‌ کسب سهمیه المپیک در رشته والیبال اثر بخشی خوبی در کاروان المپیکی ایران دارد و می تواند روحیه ورزشکاران اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ ریو را دو چندان کند.
[رئیس کمیته ملی المپیک: المپیکی شدن والیبال روحیه کاروان ایران را دوچندان می کند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا «کیومرث هاشمی» روز سه شنبه در حاشیه بازدید از تمرینات تیم ملی والیبال افزود: امیدوارم با روحیه ای خوب تمرینات خود را پیگیری کنید.
اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال ایران به منظور شرکت در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن با حضور ۳۲ والیبالیست از هشتم فروردین ماه آغاز شده است.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت:‌ والیبالیست ها تمرینات خود را با انگیزه پیگیری می کنند و بر اساس صحبت های محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و سرمربی تیم ملی، وضعیت بازیکنان بسیار عالی است و آنچه برای این تیم ضروری به نظر می رسد آرامش است که همگی ما باید تلاش کنیم تا این تیم با آرامش تمرینات خود را پیگیری و سپس راهی مسابقات انتخابی در ژاپن شود.
هاشمی تصریح کرد: ‌در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کاروان ایران ۲۱ مدال گرفت و فقط یک مدال آن متعلق به والیبال بود، اما اثرگذاری آن در جامعه و کاروان اعزامی بسیار بالا بود.
وی اضافه کرد: اقبال مردم به این رشته ورزشی در کشور زیاد است و مسئولان فدراسیون نیز تلاش کرده اند تا شرایط خوبی برای آماده سازی این تیم مهیا کنند.
رئیس کمیته ملی المپیک به برنامه های پشتوانه سازی در رشته والیبال اشاره کرد و گفت: ‌اقدامات خوبی در سال های اخیر در این رشته انجام شده است که به نظر می رسد در جهت بسیار درستی انجام شده به گونه ای که در شرایط حاضر ما در هر پست چندین بازیکن آماده در اختیار داریم.
هاشمی با اظهار امیدواری از راه یافتن ایران به المپیک ۲۰۱۶ ریو افزود:‌ ‌از هم اکنون بلیت تماشای دیدارهای والیبال ایران را در ریودوژانیرو رزرو کرده ایم و کسب سهمیه این رشته می تواند شادی را به جامعه ایران تزریق کند.
رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد بررسی ها ما حکایت از این دارد که اگر تیم ملی والیبال سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کند از نظر کسب سهمیه نیز رکورد شکنی خواهیم داشت.
به گزارش ایرنا، زمانی که کیومرث هاشمی و اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو تمرینات تیم ملی والیبال را تماشا می کردند، «رائول لوزانو» سرمربی تیم ملی کشورمان به هاشمی نزدیک شد و دقایقی با او کرد.
لوزانو از حضور هاشمی در سالن تمرینات تیم ملی اظهار خوشحالی کرد و گفت: ‌معلوم است کمیته ملی المپیک ایران به والیبال اهمیت می دهد و هاشمی نیز در پاسخ وی گفت:‌ مردم ایران بازی والیبال را خیلی دوست دارند و من امیدوارم شما از تجربیات دو دوره حضور در المپیک به عنوان مربی برای هدایت موفق تیم ملی استفاده کنید.
آخرین مرحله مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو از هشتم تا ۱۶ خرداد ماه به میزبانی ژاپن برگزار می شود.
در این رقابت ها که با حضور ۱۲ تیم برگزار می شود تیم ها در قالب دو گروه چهار و هشت تایی با هم رقابت خواهند کرد.
تیم ملی والیبال ایران در گروه هشت تیمی با تیم ‌های استرالیا، چین، ژاپن (میزبان)، ونزوئلا، کانادا، لهستان و فرانسه برای چهار سهمیه المپیک که به تیم‌ های اول تا سوم و بهترین تیم آسیایی تعلق می ‌گیرد، مسابقه می دهد.
در تمرین امروز تیم ملی والیبال که در سالن والیبال آزادی در حال پیگیری است سعید معروف، علیرضا بهبودی، عادل غلامی، سامان فائزی، آرمین تشکری، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجان پور، حمزه زرینی، میلاد عبادی پور، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد ظریف، مهدی مرندی و مصطفی شریفات حضور داشتند.
محمد موسوی نیز که از دو روز پیش دچار مصدومیت شده است زیر نظر پزشک تیم ملی، تمرینات خود را در گوشه ای از سالن پیگیری می کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.