برنامه مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا مشخص شد

برنامه مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا مشخص شد

اتحادیه تکواندوی آسیا، برنامه رقابت های قهرمانی بزرگسالان قاره کهن را که به میزبانی فیلیپین برگزار می شود، اعلام کرد.
[برنامه مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا مشخص شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، چهارمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا و دومین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندوی قاره پهناور از روز دوشنبه هفته آینده (۳۰ فروردین‌ماه) به میزبانی شهر مانیل فیلیپین آغاز می‌شود.
براساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا، در روز اول این دوره از بازیها (۳۰ فروردین ماه) رقابت‌های پومسه در دو گروه زنان و مردان و پیکارهای پاراتکواندو برگزار خواهد شد.
در این روز، مهسا صادقی، فاطمه حسام، نرگس میناخانی، بهاره قادریان، نگین گیل سمایی، آتوسا فرهمند پارسا، سونا رزاقی و فریبا نظم ده با هدایت فاطمه اسدپور در گروه پومسه زنان و مهدی جمالی، حسین بهشتی، علی نادعلی، محمد جواد خیری، علی سلمانی، اکبر فروزان، مهدی صمدیان تبار، سید حسین موسی نیا، حسینعلی نظری، هدایت آریانفر، کامیاب صادقی، امین خانه زرین و مصطفی سیدی با هدایت احمد اخلاقی در گروه پومسه مردان برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره قبل خود به مصاف حریفان می روند.
در بخش پاراتکواندو نیز تیم ملی کشورمان که قهرمانی اولین دوره این مسابقات را در کارنامه دارد با ۶ نماینده رو در روی رقیبانش خواهد ایستاد.
سجاد جوانبخت، مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی، محسن عبدی، سعید صادقیان‌پور، محمود جعفرزاده و احمد نریمانی هوگوپوشان کشورمان هستند که هدایت این تیم را حسین مدانلو برعهده دارد.
در روز شلوغ کاروان تکواندوی ایران، در بخش کیوروگی (مبارزه) ورزشکاران وزن ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم زنان و ۸۷- و ۸۷+ کیلوگرم مردان برروی شیاپچانگ می روند که شکرانه ایزدی (وزن هفتم)، ملیکا میرحسنی (وزن هشتم) و پوریان عرفانیان (وزن هفتم) از ایران مبارزات خود را پیگیری خواهند کرد.
در روز دوم (سه شنبه ۳۱ فروردین‌ماه)، در گروه مردان، هوگوپوشان ۳ وزن ۵۴-، ۵۸- و ۶۳- کیلوگرم مسابقه‌ می‌دهند که از ایران به ترتیب آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی و ابوالفضل یعقوبی رو در روی حریفانشان قرار خواهند گرفت. در گروه زنان نیز تکواندوکاران اوزان ۴۶-، ۴۹- و ۵۳- کیلوگرم مبارزه می‌کنند که ناهید کیانی در وزن اول تنها نماینده کشورمان است.
در روز سوم و پایانی (چهارشنبه یکم اردیبهشت‌ماه) و در گروه مردان ورزشکاران اوزان ۶۸-، ۷۴- و ۸۰- کیلوگرم مبارزه می‌کنند که علیرضا علیاری (وزن چهارم) و سعید رجبی (وزن ششم) نمایندگان کشورمان هستند. در گروه زنان نیز اوزان ۵۷-، ۶۲- و ۶۷- کیلوگرم به رقابت‌ می‌پردازند که از ایران به ترتیب مهسا جدی، حنانه همتی و هانیه اخلاقی به مصاف حریفاتشان خواهند رفت.
هدایت تیم ملی تکواندوی زنان برعهده مهرو کمرانی (سرمربی)، فاطمه صفرپور (مربی)، مهناز حسین زاده (کمک مربی) است و سیدنعمت خلیفه (سرمربی) و پیام خانلرخانی (مربی) هدایت تیم ملی مردان را برعهده دارند.
تیم ملی زنان کشورمان در دوره گذشته این رقابت‌ها که به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار شد موفق به کسب یک مدال نقره و ۳ برنز شد و در گروه مردان با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز توانست بر سکوی قهرمانی قاره کهن بایستد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.