بندر ‘گوادر’ پاکستان تا پایان امسال با تمام ظرفیت شروع به فعالیت می کند

بندر 'گوادر' پاکستان تا پایان امسال با تمام ظرفیت شروع به فعالیت می کند

رئیس شرکت چینی که مسئولیت اجرای طرح توسعه بندر گوادر پاکستان را برعهده دارد، روز سه شنبه اعلام کرد این بندر به عنوان یک طرح چندین میلیارد دلاری، تا پایان سال جاری میلادی با تمام ظرفیت شروع به فعالیت خواهد کرد.
[بندر ‘گوادر’ پاکستان تا پایان امسال با تمام ظرفیت شروع به فعالیت می کند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا ‘ژانگ بوژونگ’ اعلام کرد که این بندر با ظرفیت جابجایی حدود یک میلیون تن کالا، پیش از فرارسیدن سال ۲۰۱۷ با تمام ظرفیت فعالیت خواهد کرد.
او گفته است که حجم تجارتی که هم اکنون از طریق بندر گوادر انجام می شود بسیار ناچیز و تقریبا صفر است . ‘امیدواریم یک جهش بزرگ اتفاق بیفتد. آرزوی ما ساختن بندر گوادر به عنوان یک مرکز و قطب تجارت منطقه ای است.’
ژانگ بوژونک که به خوبی از ماجرای مخالفت بومی های ایالت بلوچستان با این طرح خبر دارد، برای متقاعد کردن بلوچ ها به ویژه ساکنان گوادر و مناطق اطراف آن که از شرایط اقتصادی چندان مساعدی برخوردار نیستند، وعده داده است که راه اندازی طرح توسعه بندر گوارد، منافع بلوچ ها و بومی های منطقه را تامین خواهد کرد.
بندر گوادر به عنوان قلب طرح کلان ایجاد راهروی اقتصادی چین-پاکستان محسوب می شود؛ طرحی که چینی ها طبق قراردادهایی که با پاکستان امضا کرده اند، قرار است دهها میلیارد دلار برای اجرای این طرح حیاتی در پاکستان سرمایه گذاری کنند.
چین که سرمایه گذاری عظیمی برای توسعه بندر گوادر در جنوب پاکستان برای تبدیل کردن آن به یکی از اصلی ترین قطب های اقتصادی-تجاری منطقه انجام داده و فعالیت های عمرانی و تاسیساتی برای توسعه این بندر از سوی شرکت های چینی ادامه دارد، این بندر راهبردی را به مدت ۴۳ سال و با هدف بهره برداری حداکثری از سرمایه گذاری خود، به اجاره خود درآورده است و به عبارتی می توان گفت بندر گوارد، تقریبا برای مدت نزدیک به نیم قرن به بخشی از قلمروی چین تبدیل می شود.
طبیعی است تامین امنیت این بندر راهبردی برای چین از اهمیت فراوانی برخوردار باشد و پکن برای محافظت از این منطقه و دیگر مناطق پاکستان که در مسیر احداث راهروی اقتصادی مشترک قرار دارد، از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.
بندر گوارد به عنوان نقطه شروع طرح عظیم راهروی اقتصادی چین-پاکستان و به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های این طرح، در جنوب ایالت بلوچستان پاکستان به عنوان یکی از ناامن ترین مناطق این کشور واقع شده است.
با وجود اینکه پاکستان متعهد شده است که یک گروه امنیتی ویژه متشکل از ۱۰ تا ۲۵ هزار نیروی حفاظتی را برای محافظت از اتباع چینی که برای کار بر روی طرح عظیم راهروی مشترک اقتصادی چین – پاکستان، وارد این کشور شده اند و در آینده تعداد آنان افزایش خواهد یافت، فراهم آورد، اما به نظر می رسد چینی ها اعتماد چندانی به توانایی و عملکرد نیروهای پاکستانی در برابر تروریست ها و شبه نظامیانی که تهدید جدی برای طرح یاد شده محسوب می شوند، ندارد.
ارتش پاکستان به تازگی دولت این کشور را متهم به عدم همکاری و هماهنگی لازم با نیروهای مسلح در زمنیه فعالیت های مربوط به مبارزه با تروریسم کرده است. در چینی شرایطی، چینی ها نمی توانند دست روی دست بگذارند و امنیت طرح های کلان اقتصادی، تجاری و صنعتی خود در پاکستان را به دست این کشور بسپارند.
از سوی دیگر، چین علاوه بر حضور و نفوذ قدرتمند اقتصادی و سیاسی در پاکستان، به این کشور به عنوان صحنه ای مناسب برای پیشی گرفتن از رقبایی چون هند و آمریکا نگاه می کند. هند اگرچه نمی تواند رقیب جدی چین در منطقه آسیا باشد، اما یکی از قدرت های اقتصادی و حتی نظامی صاحب نام جهان به شمار می رود و آمریکا هم در نقاط مختلف جهان، در عرصه های گوناگون اقتصادی، نظامی و سیاسی، جدی ترین رقیب چین محسوب می شود.
پاکستان، اصلی ترین متحد چین در میان کشورهای جنوب آسیا است. چین نیز بزرگ ترین شریک اقتصادی و تجاری پاکستان به شمار می رود.
دو کشور در ماه های اخیر قراردادهای همکاری در حوزه های اقتصادی، تجاری، دفاعی و امنیتی، صنعتی، راهسازی و انرژی در مجموع به ارزش ۴۶ میلیارد دلار امضا کرده اند که تقریبا تمام این قراردادها، زیر چتر بزرگ ترین طرح مشترک اقتصادی تاریخ روابط دو کشور، یعنی طرح احداث راهروی اقتصادی مشترک چین-پاکستان قرار دارد.
هر دو کشور اراده بالایی برای اجرا و تکمیل این طرح کلان اقتصادی دارند و تکمیل این طرح ممکن است ۱۰ تا ۱۵ سال طول بکشد.
با احداث و تکمیل نهایی این راهروی اقتصادی که متشکل از خطوط حمل و نقل جاده ای، ریلی و خطوط لوله انتقال انرژی خواهد بود، کشتی های غول پیکر نفتکش و باری چین برای دسترسی به کشورهای نفت خیز حوزه خیلج فارس و حتی برای دسترسی به بازارهای مصرف کالاهای متنوع چینی در حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه، اروپا و آفریقا، دیگر مجبور نخواهند بود مسیر ۱۳ هزار کیلومتری آب های اقیانوس هند را تا بندر شانگهای طی کنند و با اجرای طرح یاد شده، این مسیر با کاهش ۱۰ هزار کیلومتری، تنها به حدود ۳ هزار کیلومتر خواهد رسید.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.