ظرفیت پهنای باند اینترنت در دولت یازدهم ۷٫۵ برابر شد

ظرفیت پهنای باند اینترنت در دولت یازدهم ۷٫۵ برابر شد

مدیرعامل شرکت زیرساخت ایران به افزایش ظرفیت شبکه انتقال داخلی در آغاز دولت یازدهم به میزان ۴٫۵ برابری اشاره کرد و گفت: همزمان با این پیشرفت ظرفیت پهنای باند آی.پی داخلی ۶٫۵ برابر و ظرفیت پهنای باند اینترنت تاکنون ۷٫۵ برابر افزایش داشته است.
[ظرفیت پهنای باند اینترنت در دولت یازدهم ۷٫۵ برابر شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا «محمود خسروی» در میزگرد تخصصی همایش «آی.سی.تی و تحقق اقتصاد مقاومتی» که در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال برگزاری است، افزود: تا پایان دولت یازدهم افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت به دو هزار برابر، رشد پهنای باند آی.پی داخلی به ۲۰ هزار برابر و ارتقای ظرفیت شبکه انتقال تا ۲۹ هزار گیگابیت بر ثانیه پیش بینی شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدام شرکت ارتباطات زیرساخت همسو با دولت الکترونیک افزود: یکی از اقدام های مهم در دولت کنونی افزایش پنج هزار کیلومتری فیبر نوری بود.
وی ایجاد مرکز داده های ملی (دیتاسنتر) را با تحقق اقتصاد مقاومتی همسو دانست و گفت: با پیروی از سیاست اقتصاد مقاومتی و با هدف توسعه شبکه انتقال داخلی کشور به میزان ۶۵۰ گیگابیت بر ثانیه، نصب و راه اندازی سیستم انتقال NH SDH با مدیریت یکپارچه شرکت ها و متخصصان داخلی در حال اجراست.
خسروی افزود: امسال اتصال با کشورهای منطقه با سایر کشورهای جهان، تامین پهنای باند دیتای افغانستان و عراق و همچنین برقراری ترانزیت داده های عراق به ارمنستان از طریق کشور ما صورت می گیرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مناطق آزاد در بخش ارتباطات برای تحقق اقتصاد مقاومتی جایگاه ویژه ای دارند.
وی افزود: چابهار به عنوان منطقه آزاد برای ارتباطات بین الملل با عمان و دبی تعیین شده که امروز برای جذب سرمایه خارجی از این طریق اقدام های گسترده ای در حال انجام است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.