صانیر و قزاقستان در بخش معدن همکاری می کنند

صانیر و قزاقستان در بخش معدن همکاری می کنند

شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب وبرق ایران (صانیر) برای همکاری در بخش معدن قزاقستان اعلام آمادگی کرد و قرار شد دو طرف کارگروه مشترک تشکیل دهند.
[صانیر و قزاقستان در بخش معدن همکاری می کنند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا، بهمن صالحی مدیرعامل شرکت صانیر در نشستی با «گلیم نورجانف» مدیرعامل شرکت اکتشاف قزاقستان برای همکاری مشترک با این کشور در بخش معدن و ظرفیت سازی استخراج معدن اعلام آمادگی کرد.
در این دیدار مدیرعامل شرکت اکتشاف قزاقستان با اعلام اینکه این کشور بزرگترین ملت و اقتصاد در آسیای مرکزی است، گفت: معادن زغال سنگ، سنگ آهن، منگنز، کروم، سرب، روی، مس، تیتانیوم، بوکسیت، نقره، فسفات، سولفور، اورانیوم، استیل و طلا در این کشور موجود است.
وی همچنین بر تاسیس شرکتی مشترک برای استخراج معادن تاکید کرد.
در این دیدار مقرر شد کارگروه معدن بین صانیر و طرف قزاقی تشکیل شود تا با حضور کارشناسان ارشد بررسی های لازم انجام پذیرد.
صالحی در پایان این دیدار در گفت وگو با ایرنا با اشاره به توانمندی های شرکت های ایرانی بویژه صانیر در بخش معدن اظهار داشت: در چند دور مذاکره با طرف قزاقی مقرر شد مناطق و نوع ظرفیت های معدنی برای همکاری دو طرف ارائه شود.
مدیرعامل صانیر با یادآوری سفر اخیر رئیس جمهوری قزاقستان و هیات اقتصادی همراه وی و دستاورد های این سفر، افزود: باتوجه به ظرفیت موجود بخش صنعت و معدن در قزاقستان، فرصت بسیار مناسبی برای فعالیت شرکت های ایرانی در این بخش فراهم شده است.
به گفته وی، اجرای پروژه با استفاده از فاینانس(تامین مالی) خارجی توسط صانیر ارزآوری قابل توجهی برای کشور و پیمانکاران ایرانی به همراه خواهد داشت.
یکشنبه گذشته (۲۱ فروردین ماه) قرارداد ساخت یک نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی و دو نیروگاه حرارتی ۲۵۰ مگاواتی با حضور مدیرعامل شرکت «اوراسیا اینوست گروپ» قزاقستان و شرکت صانیر امضا شد.
ارزش این قرارداد ۶۰۰ میلیون دلار است که با توافق های انجام شده تا یک میلیارد دلار قابلیت افزایش دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.