اختصاص ۵۰۰ میلیون دلاربرای طرح های آبیاری تحت فشار به بخش خصوصی وتعاونی

اختصاص ۵۰۰ میلیون دلاربرای طرح های آبیاری تحت فشار به بخش خصوصی وتعاونی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه برای طرح های آبیاری تحت فشار به بخشهای خصوصی و تعاونی اختصاص یابد.
[اختصاص ۵۰۰ میلیون دلاربرای طرح های آبیاری تحت فشار به بخش خصوصی وتعاونی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا ، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی تبصره ۴ بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را تصویب کردند.
بر اساس بند الف تبصره ۴ بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور، به‌منظور‌ تحقق ‌بخشی از اهداف مندرج در قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری و اختراعات مصوب ۵ آبان۱۳۸۹ به‌ویژه تبصره (۲) ماده (۵) قانون مذکور معادل ریالی مبلغ دویست میلیون (۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)دلار از محل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص می‌یابد. مبلغ ارزی مذکور برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می‌شود. تبدیل دلار به ریال موضوع این بند زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بند ب تبصره ۴ بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور، به صندوق توسعه ملی اجازه دادند
که در سال ۱۳۹۵ نسبت به اعطای تسهیلات ارزی به سرمایه‌گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی برای طرحهای توسعه‌ای بالادستی نفت و گاز با اولویت میدان‌های مشترک و جمع‌آوری گازهای همراه با تضمین وزارت نفت و بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن و تولیدی از آنها اقدام کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در بند ج تبصره ۴ بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور به صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۵ اجازه دادند تا نسبت به اعطای تسهیلات ارزی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و یا تعاونی برای طرحهای توسعه‌ای موارد مختلف حمل و نقل درون و برون شهری بدون انتقال مالکیت و با معرفی وزارت راه و شهرسازی و تضمین سازمان‌ها و شرکتهای تابعه و ذی‌ربط این وزارتخانه در قبال أخذ حق دسترسی تا استهلاک اصل سرمایه و سود آن از استفاده‌کنندگان اقدام کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در بند الحاقی تبصره ۴ بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور مصوب کردند که در سال ۱۳۹۵ مبلغ پانصد میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به‌صورت تسهیلات در اختیار بانک کشاورزی قرار می گیرد تا صرفاً برای طرحهای آبیاری تحت فشار به بخشهای خصوصی و تعاونی پرداخت شود. این اعتبار طی هشت سال از محل عواید اجرای طرح به صندوق توسعه ملی بازپرداخت می‌گردد. تضمین اعتبار مذکور به عهده دولت می‌باشد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.