هشدار هواشناسی به سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در سه روزآینده

هشدار هواشناسی به سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در سه روزآینده

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به سبب بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ، شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در سه روز آینده در استان های کشور خواهیم بود.
[هشدار هواشناسی به سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در سه روزآینده]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی امروز (چهارشنبه ) آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها را در استان های خوزستان، ایلام، لرستان،کرمانشاه، جنوب همدان، جنوب مرکزی، کهگیلویه‌ و بویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، جنوب استان فارس، غرب و شمال استان هرمزگان پیش بینی کرد.
سازمان هواشناسی توصیه کرد هموطنان از تردد غیرضروری در جاده های این استان ها به خصوص از توقف در حاشیه رودخانه و مسیل ها خودداری کنند.
همچنین با بررسی نقشه های هواشناسی آبگرفتگی معابرعمومی و سیلابی شدن رودخانه ها در استانهای ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، جنوب کردستان، جنوب مرکزی، جنوب همدان، کهگیلویه‌ و بویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، شمال بوشهر و برخی از مناطق استان فارس در روز پنجشنبه (فردا) دور از انتظار نخواهد بود.
بر اساس این گزارش، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها در استان های ایلام، خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، جنوب مرکزی، جنوب همدان، کهگیلویه‌ و بویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، نیمه غربی استان فارس و مناطق شمالی استان های قزوین، البرز و تهران در دامنه های جنوبی البرز در بعد از ظهر پنجشنبه و در استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شمال سمنان در روز جمعه این هفته پیش بینی شده است و هموطنان از تردد در کنار رودخانه ها و مسیل ها در این استان ها خودداری کنند.
سازمان هواشناسی تاکید کرده است در مناطق یاد شده، بارش شدید باران و در نواحی کوهستانی تشکیل مه غلیظ و در گردنه های مرتفع در جاده های کوهستانی البرز و زاگرس، موجب لغزندگی جاده و کاهش دید خواهد شد.
توصیه شده برای اجتناب از تصادف و کاهش خسارت ها در تردد جاده ای، احتیاط لازم بکار گرفته شود و ضروری است از تردد و رانندگی در جاده های آب گرفته و سیلابی خودداری و در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها از توقف طولانی و برپا کردن چادر جدا اجتناب شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.