نفت برنت بالاترین قیمت ۴ماه اخیر را تجربه کرد

نفت برنت بالاترین قیمت ۴ماه اخیر را تجربه کرد

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در آستانه اجلاس هفته آینده تولیدکنندگان عمده نفت اوپک و غیراوپک در دوحه قطر، به بالاترین حد خود در چهار ماه اخیر رسید.
[نفت برنت بالاترین قیمت ۴ماه اخیر را تجربه کرد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت، خبرگزاری رویترز اعلام کرد: قیمت شاخص نفت خام برنت پس از اعلام توافق عربستان و روسیه برای محدود کردن عرضه نفت در معاملات دیروز (سه شنبه ۲۴ فروردین) به نزدیک ۴۵ دلار در هر بشکه رسید.
برپایه این گزارش، رسانه های روسیه اعلام کردند این کشور دیروز با سعودی ها برای برنامه محدود کردن عرضه نفت بدون همراهی ایران، به توافق دست یافته است.
دولت آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت این کشور در سال ٢٠١٧ میلادی با بیش از ۵۰۰ هزار بشکه کاهش به هشت میلیون و ۴۰ هزار بشکه در روز برسد.
«فیل فلین» تحلیلگر موسسه پرایس فیوچرز گفت: مردم به تدریج به این باور می رسند که نشست تولیدکنندگان نفت می تواند یک نقطه تاریخی برای بازار باشد؛ اکنون و به ویژه با توجه به کاهش تولید نفت آمریکا، باور داریم دوره رشد قیمت نفت آغاز شده است.
قیمت هر بشکه نفت خام برنت با یک دلار و ۸۶ سنت (۴٫۳ درصد افزایش) افزایش به ۴۴ دلار و ۶۹ سنت رسید. شاخص نفت خام دبلیو تی آی(WTI) آمریکا نیز با یک دلار و ٨١ سنت افزایش در سطح ۴۲ دلار و ۱۷سنت تثبیت شد.
نشست تولیدکنندگان نفت عضو و غیرعضو اوپک برای بررسی طرح فریز نفتی (تثبیت تولید در سطح ژانویه ۲۰۱۶) قرار است هفدهم آوریل (۲۹ فروردین) در دوحه قطر برگزار شود که این موضوع باعث امیدواری هایی نسبت به بهبود وضعیت قیمت ها در بازار جهانی نفت شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.