تولید متانول واحدهای پتروشیمی کشور به بیش از ۲۱ میلیون تن می رسد

تولید متانول واحدهای پتروشیمی کشور به بیش از ۲۱ میلیون تن می رسد

کارشناس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، ظرفیت تولید متانول در واحدهای پتروشیمی ایران را پنج میلیون و ١۶٠ هزار تن در سال عنوان کرد و گفت: با اجرای طرح های جدید، این رقم به ٢١ میلیون و ٢۴٠ هزار تن خواهد رسید.
[تولید متانول واحدهای پتروشیمی کشور به بیش از ۲۱ میلیون تن می رسد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت، زهره ماجدی اصل امروز پنجشنبه در همایش تبدیل گاز به پلی پروپیلن که در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست برگزار شد، افزود:‌ پروپیلن بیشتر برای تولید پلی پروپیلن مصرف می شود و به نظر می رسد قیمت آن در سال های آتی افزایش چشمگیری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه دانش فنی تولید پروپیلن از متانول (PVM) توسط شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بومی شده است، گفت: قیمت پایین خوراک و دسترسی آسان به آن، دسترسی به دانش فنی، فرآیندی با فشار پایین و دمای مناسب، استفاده از راکتورهای بستر ثابت و کنترل مناسب واکنشی از مزیت های این روش است.
ماجدی اصل گفت: پیش بینی می شود از سال ۲۰۱۹ جهش بزرگی در ظرفیت های تولید متانول در خاورمیانه به وجود آید اما تقاضا در مقابل آن تغییر چندانی نخواهد کرد.
همایش تبدیل گاز به پلی پروپیلن (GTPP) بعدازظهر امروز با حضور مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت، عباس شعری مقدم مشاور و محمدحسن پیوندی معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و اسماعیل قنبری مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار شد.
دهمین نمایشگاه ایران پلاست با رویکرد ‘کسب و کار جهانی’ و با حضور ۵٠٠ شرکت خارجی و ۴٠٠ شرکت داخلی در حال برگزاری است.
آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، چک، سوئیس، هلند، دانمارک، روسیه، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، ترکیه، امارات متحده عربی، عراق، بحرین، پاکستان، آفریقای جنوبی و استرالیا از جمله کشورهای حاضر در این نمایشگاه هستند.
هیات های تجاری از کشورهای عراق، پاکستان، ترکمنستان، افغانستان، هند، امارات، قزاقستان، آذربایجان، ترکیه، چین، بنگلادش، سوریه، ارمنستان، تاجیکستان، بلاروس، تونس و کنیا نیز از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.
دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در چهار حوزه مواد اولیه، ماشین آلات، محصولات ساخته و نیمه ساخته، خدمات فنی و مهندسی ٢۵ تا ٢٩ فروردین ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران دایر است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.