برگزاری اعتکاف در ۱۳۱ مسجد استان/اعتکاف سنگر جوانان در مقابل دشمن

برگزاری اعتکاف در ۱۳۱ مسجد استان/اعتکاف سنگر جوانان در مقابل دشمن

به گزارش جلفا بازار به نقل از مهر حجت الاسلام حمید عظیمی در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی شئون مذهبی گفت: در مراسم اعتکاف امسال، تبریز با ۲۵ مسجد برای خواهران و ۶ مسجد برای برادران میزبان معتکفین است و در شهرستان ها نیز ۴۹ مسجد برای خواهران و ۲۸ مسجد برای برادران به صورت مجزا و ۲۳ مسجد مشترک نیز در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص وظیفه دستگاه های فرهنگی برای ترویج ارزش های اسلامی در جامعه اظهار داشت: آسیب‌ها و موانعی که در راه تبلیغ دین مقدس اسلام وجود دارد باید توسط دستگاه‌های فرهنگی برداشته شود زیرا بنا به فرموده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرهنگ زیربناست و امسال در حرم امام رضا(ع) رهبری تأکید بیشتری بر اقدام و عمل داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان افزود: بنا به تأکید رهبری نهادهای فرهنگی باید با افرادی که ترویج فساد می‌کنند مقابله کرده و در مقابل از جوانان مومن و متعهدی که مروج روحیه انقلابی هستند حمایت کنند.

حجت الاسلام عظیمی با اشاره به مقوله فرهنگ دینی افزود: ارائه الگوهای اسلامی و عمل و ترویج فرهنگ دینی یک وظیفه خطیر است، چون اکنون دشمنان به دنبال از بین بردن فرهنگ اسلامی و روحیه انقلابی اند.

وی تصریح کرد: دشمنان با هراس از پیام ظلم ستیزی حضرت امام حسین(ع) که الگوی مردم ایران در سال ۴۲ شد و توانست رژیم پهلوی را ساقط کند در حال نفوذ در هیئت‌های مذهبی هستند تا این فرهنگ را تبدیل به یک تفریح کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یکی از فرصت‌های لازم برای مقابله با دشمنان و بیمه سازی جامعه را برگزاری سنت حسنه اعتکاف است که باید در این راستا محکم تر گام برداریم.

وی رویکرد فرهنگی اعتکاف در سال جاری را تبیین اندیشه و آرمان های امام خمینی(ره)و مقام معظم رهبری و مدافعان حرم عنوان کرد و افزود: حلقه‌های معرفت، قرآن در زلال اعتکاف، گفتمان‌های دینی، سخنرانی، مداحی، دعا خوانی، از برنامه‌های مهم این روزها در مساجد است و سوق دادن نذورات مومنین به سمت این سنت حسنه می تواند قدمی خیر برای قبولی حاجات آنان باشد.

عظیمی تاکید کرد: از ورود نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی به مساجد جهت تبلیغ، جلوگیری به عمل خواهد آمد.

حجت الاسلام عظیمی در ادامه گفت: نتوانسته‌ایم الگوی صحیحی از شادی در جامعه مطرح کنیم و باید نشاط را در جامعه ترویج داده شادی و نشاط اصولی و منطقی مشروع و مقبول را گسترش دهیم و این نقیصه وجود دارد که در این زمینه کوتاهی صورت گرفته است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.