آمادگی ایتالیا برای همکاری با راه آهن ایران

آمادگی ایتالیا برای همکاری با راه آهن ایران

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، ماتزون چینی رئیس راه آهن ایتالیا به همراه هیاتی با مدیر عامل شرکت راه آهن کشورمان دیدار و گفتگو کرد. طی این دیدار پور سید آقایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت راه آهن ضمن معرفی راه آهن و پروژه های ریلی، اهمیت هر کدام از آنها را بازگو کرد.

در این جلسه از پروژه های مهمی چون خطوط سریع السیر محور قم – اراک و تهران – همدان یاد شد که به عنوان پروژه های مهم در کشور، می توانند استفاده از خطوط سریع السیر را توسعه دهند.

مدیر عامل شرکت راه آهن با بیان اینکه ترانزیت و توسعه آن در کشور از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است، همکاری خود را با راه آهن ایتالیا در همه بخش های ریلی اعلام کرد و در مقابل، هیات راه آهن ایتالیا اعلام آمادگی کردند که در همه زمینه ها به خصوص برگزاری دوره های آموزشی فنی با راه آهن ایران همکاری می کنند.

همچنین رئیس راه آهن ایتالیا اعلام کرد در زمینه پرداخت وام های آسان با بهره پایین و همچنین قطارهای سریع السیر با ایران همکاری خواهد کرد. گفتنی است؛ قبل از این دیدار نخست وزیر ایتالیا و رییس جمهور ایران در کاخ ریاست جمهوری تفاهماتی را در بخش های مختلف به خصوص ریلی به امضا رسانده بودند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.