واریز یارانه ۷۵ میلیون نفر تا ساعاتی دیگر

واریز یارانه ۷۵ میلیون نفر تا ساعاتی دیگر

اولین یارانه سال ۱۳۹۵ تا چند ساعت دیگر به حساب حدود ۷۵ میلیون نفر واریز خواهد شد.

به گزارش جلفابازار، ساعت ۲۴ امشب-پنج شنبه- موعد واریز یارانه‌ای دیگر است و دولت نزدیک به ۳۵۰۰ میلیارد تومان از منابع مالی خود را بین مردم توزیع می کند.

به نظر می رسد با مصوبات اخیر مجلس در بودجه امسال و تاکید بر حذف سه دهک درآمدی که به اعتقاد مجلس حدود ۲۴ میلیون نفر و بر اساس برآوردهای دولت حدود هفت میلیون نفر را در بر می‌گیرد، امسال ، سالی متفاوت برای پرداخت‌های نقدی باشد حتی اگر به تعداد هیچ یک از این دو رقم، یارانه بگیران حذف نشوند.

این در حالی است که در سال گذشته حدود سه میلیون از جمع متقاضیان دریافت نقدی کنار گذاشته شدند، اما به هر حال این تعداد درد چندانی از هزینه‌ سنگین یارانه‌ای دولت و کسری‌های ناشی از پرداخت های نقدی ماهانه در قانون هدفمندی دوا نکرد و حداکثر در هر ماه حدود ۱۴۰ میلیارد تومان از هزینه نزدیک به ۳۵۰۰ میلیاردی را کاهش داد.

به هر حال هنوز هم سامانه yaraneh10.ir برای حذف شدگان از دریافت نقدی باز بوده و این خانوارها می توانند با مراجعه به آن اعتراض خود را در این رابطه ثبت کنند. وزرات “کار، تعاون و رفاه اجتماعی” مسئول بررسی این موضوع بوده و در صورت بروز خطا و تشخیص استحقاق دریافت یارانه، مجددا خانوارها به جمع یارانه بگیران برخواهند گشت.

پیشتر نیز که حذف حدود ۳٫۵ میلیون نفر انجام شد و با اعتراض ۹۰۰ هزار نفری همراه شد، یارانه حدود ۵۰۰ هزار نفر برقرار شده بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.