معاون عمران روستایی بنیاد مسکن: 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور دارای طرح هادی هستند

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن: 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور دارای طرح هادی هستند

بیرجند –  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور دارای طرح هادی هستند، این نهاد تلاش دارد تا ماه های آینده این رقم به 100 درصد برسد.

 هم اکنون بیش از 37 هزار روستای بالای 20 خانوار در ایران وجود دارد.

 به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا محمدرضا شاملو، روز دوشنبه در بازدید از روند اجرای طرح هادی روستای اسفهرود بیرجند افزود: در اجرای طرح هادی، فعالیت های عمرانی در اختیار مدیریت روستایی قرار می گیرد و کمک خوبی نیز به توسعه روستاها شده است.
وی اظهار کرد: 40 درصد روستاها تحت پوشش اجرای طرح هادی و بهسازی روستایی قرار دارند که در اجرای این طرح شبکه معابر اصلاح شده و امیدواریم با برنامه ریزی درست در سال 95 و تصویب بودجه پیشنهادی دو هزار روستای جدید تحت پوشش عملیات اجرایی طرح مذکور قرار گیرد.
وی ادامه داد: در سفر به خراسان جنوبی روند فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان مورد بررسی قرار گرفت که تلاش های خوبی در اجرای طرح هادی روستایی صورت گرفته است.
شامل یادآور شد: در بحث تهیه طرح هادی با تلاش صورت گرفته تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای طرح هادی مصوب شدند.
وی تاکید کرد: تعداد قابل توجهی از معابر روستاهای استان آسفالت شد و با توجه به تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تامین قیر مورد نیاز روستاها در سال آینده هم ادامه دارد، امیدواریم سهمیه بیشتری در اختیار استان قرار گیرد.
همچنین مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: تهیه طرح هادی روستای اسفهرود در سال 1388 شروع شد و در سال 1391 اقدامات اجرای طرح شامل سنگفرش و بازگشایی معابر، جابجایی شبکه برق و …انجام شد.
علی اصغر آسمانی مقدم، با بیان اینکه 63 خانوار از اجرای این طرح بهره مند می شوند، گفت: یک میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح مصوب شد که تاکنون 920 میلیون ریال آن تخصیص یافته است.
وی اظهار امیدواری کرد با پیش بینی و تصویب اعتبار لازم و تخصیص بودجه در آینده شاهد تکمیل طرح هادی روستای اسفهرود باشیم.
روستای اسفهرود در 15 کیلومتری جنوب شرقی بیرجند و در یکی از دره های رشته کوه باقران خراسان جنوبی قرار دارد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هیات همراه دیروز(یکشنبه ) از پروژه بافت تاریخی روستای نایبند طبس و نیز از طرح هادی روستای میغان این شهرستان بازدید کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.