زمینه‌سازی برای تولید خودرو بومی

زمینه‌سازی برای تولید خودرو بومی

تولید خودرو بومی و امکان اشتغال‎‌زائی با وجود این طرح از جمله موارد مورد اشاره قائم مقام سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی بود که به اعتقاد وی بهره‌گیری از توان تولیدکنندگان داخلی بخصوص قطعه سازان استان و داشتن قابلیت صادراتی محصول تولیدی شرط موافقت با این طرح است.

به گزارش جلفابازار در آذربایجان‌شرقی، غلامعلی راستی در جلسه تبادل نظر با شرکای داخلی و خارجی برای اجرای این طرح گفت: در این توافق مقدمات تولید خوروی MG360 محصول انگلستان با استاندارد یورو ۵ و با مشارکت شرکت خودروسازی شانگهای موتور چین و ایران خودروی آذربایجان در استان فراهم شد.

وی شرط موافقت با این طرح را بهره گیری از توان تولیدکنندگان داخلی بخصوص قطعه سازان استان و داشتن قابلیت صادراتی محصول تولیدی عنوان کرده و افزود: باید ترتیبی اتخاذ شود تا غالب قطعات مورد نیاز این خودرو به شرط رعایت استانداردهای اروپایی در داخل کشور تولید و تامین شود.

راستی با اشاره به میزان ۵۰درصدی مشارکت طرفین در این طرح اضافه کرد: بازار بزرگ داخل کشور و منطقه توجیه پذیری تولید خودرو با کیفیت در استان را دوچندان می‌کند و صادرات خودروی تولیدی بعد از مرحله تولید و تامین بازار داخلی، مورد تاکید مقامات استان است.

وی به زیرساختهای موجود صنعت خودروسازی در استان اشاره کرد و افزود : امکانات و زیرساختهای لازم نظیر نفت، گاز، پتروشیمی، معادن و بخصوص واحدهای تولیدی و قطعه سازان بنام در منطقه وجود دارد و نهایتا بومی سازی محصول تولیدی بدلیل بعد مسافت و انتقال قطعات از کشور چین به ایران، مقرون به صرفه تر خواهد بود.

وی وجود منطقه آزاد ارس و بهره‌گیری از مزیتهای آن مانند ورود ماشین آلات و انبارنمودن قطعات یدکی مورد نیاز، همچنین امکان صادرات محصول تولیدی نهائی ، به همراه رفع تحریم ها و گشایش سوئیفت توسط بانکهای ایرانی را نیز از دیگر مزایای استان برای سرمایه گذاری نام برد.

قائم مقام سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تحقق تولید خودروی یادشده در استان در چند مرحله واقع خواهد شد و با بررسی بازار مراحل جوشکاری و نقاشی بدنه نیز در استان قابل انجام است که این موضوع به کاهش قیمت تمام شده منجر خواهد شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.