توافق احتمالی میان کشورهای تولیدکننده نفت تاثیری بر بازار ندارد

توافق احتمالی میان کشورهای تولیدکننده نفت تاثیری بر بازار ندارد

آژانس بین المللی انرژی امروز (پنجشنبه) در گزارش خود پیش بینی کرد که توافق احتمالی میان کشورهای تولیدکننده نفت برای ثابت نگه داشتن سقف تولید, تاثیر چندانی بر میزان عرضه و تقاضای جهانی و شرایط بازار نخواهد گذاشت.
[توافق احتمالی میان کشورهای تولیدکننده نفت تاثیری بر بازار ندارد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا , گزارش این نهاد بین‌المللی نشان می دهد که حتی اگر روند کاهش تولید نفت آمریکا سریع‌تر شود و ایران هم میزان تولید نفت خود را بالا نبرد، باز هم در مجموع تولید نفت جهانی بیشتر از میزان مصرف آن در سال ۲۰۱۶ میلادی خواهد بود.
انتظار می‌رود کشورهای نفتی در نشست روز یکشنبه ۲۹ فروردین که در دوحه قطر برگزار خواهد شد به توافقی برای ثابت نگه داشتن سقف تولید نفت دست یابند.
پیشتر عربستان سعودی و روسیه – دو کشور بزرگ صادرکننده نفت – نیز در این باره به توافق دست یافته‌اند.
آژانس بین‌المللی انرژی در ادامه گزارش ماهانه خود افزود: اگر کشورهای تولیدکننده نفت به جای کاهش تولید نفت تنها به ثابت نگه داشتن سقف تولید اکتفا کنند، تاثیر عینی آن بر ذخایر جهانی نفت چندان نخواهد بود.
این گزارش تاکید کرد: با توجه به این که تولید نفت عربستان سعودی و روسیه هم‌اکنون نزدیک نقطه رکورد است و تغییرات مثبت نیز بسیار اندک بوده، هیچ توافقی نمی‌تواند در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ توازنی در بازار عرضه و تقاضا جهانی ایجاد کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.