بانک انگلیسی «نت وست» صدها تن از نیروهایش را تعدیل می کند

بانک انگلیسی «نت وست» صدها تن از نیروهایش را تعدیل می کند

بانک انگلیسی «نت وست» درصدد است تا به منظور کاهش هزینه های اجرائی اش، ۳۲ شعبه اش را تعطیل و ۶۰۰ تن از نیروهایش را تعدیل کند.
[بانک انگلیسی «نت وست» صدها تن از نیروهایش را تعدیل می کند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، اما این اقدام بانک ‘نت وست’ که از سال ۲۰۰۰ میلادی به بانک سلطنتی اسکاتلند پیوسته با واکنش منفی اتحادیه های کارگری انگلیس مواجه شده است.
اتحادیه کارگری «تراید یونیون یونایت» روز پنجشنبه اعلام کرد بانک ‘نت وست’ علاوه بر تعدیل های یاد شده درصدد است تا ساعات فعالیت این بانک را حداقل در ۳۰۰ شعبه اش کاهش دهد.
«لین ترنر» از اتحادیه کارگری « یونیون یونایت» دراین خصوص گفته است: باتوجه به تعدیل نیرویی که قرار است در شعب بانک ‘نت وست ‘ در سراسر انگلیس صورت گیرد، تردیدی نیست که این مساله علاوه بر کارکنان بانک، به مشتریانش نیز آسیب خواهد رساند.
بانک سلطنتی اسکاتلند (آر بی اس) که ۷۳ درصد از سهامش متعلق به مالیات دهندگان انگلیسی است، دلیل تعدیل نیرو و کاهش شعب بانک ‘نت وست’ را صرفه جویی در هزینه و تحول در فرهنگ بانکداری عنوان کرده است.
بانک «آر بی سی» در سال گذشته در هشتمین سال پی در پی اعلام کرد که یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون پوند ضرر کرده است.
بانک انگلیسی «نت وست» که در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است، هم اکنون بالغ ۳۳ هزار کارمند، ۱۴۰۰ شعبه و ۳ هزار دستگاه خودپرداز دارد.
به گزارش منابع انگلیسی، شمار شعب بانک ها در انگلیس در سال های اخیر به دنبال گسترش بانکداری الکترونیک و آنلاین از ۱۷ هزار شعبه در سال ۱۹۹۰ میلادی به ۹ هزار شعبه کاهش یافته است.
این منابع همچنین می گویند بانک «کلایدز دیل» نیز اخیرا اعلام کرده که درصدد اس

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.