دستور رئیس جمهوری برای بسیج امکانات جهت رفع فوری مشکلات سیل زدگان

دستور رئیس جمهوری برای بسیج امکانات جهت رفع فوری مشکلات سیل زدگان

رئیس جمهوری که برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول به سر می برد، در پی وقوع سیلاب در برخی از استان های جنوبی و غربی کشور و در گفت وگویی تلفنی با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، دستورات لازم را برای بکارگیری همه امکانات جهت رفع فوری مشکلات سیل زدگان و روستاهای درگیر سیل، صادر کرد.
[دستور رئیس جمهوری برای بسیج امکانات جهت رفع فوری مشکلات سیل زدگان]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در ابتدای این گفت وگوی تلفنی، در جریان آخرین اقدامات اجرایی انجام شده در این خصوص در استان های خوزستان، ایلام، لرستان و آذربایجان غربی قرار گرفت.
رئیس جمهوری، بسیج همه امکانات برای مدیریت سیلاب ها را ضروری خواند و با تاکید بر گزارش دهی و اطلاع رسانی به موقع به مردم، از همه دست اندرکاران در استان های یاد شده خواست با آمادگی کامل تمهیدات و پیش بینی های لازم را انجام و با مسوولان مربوطه همکاری کنند.
معاون اول رییس جمهوری نیز در این گفت وگوی تلفنی، گزارشی از برگزاری جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران کشور و اقدامات استانداری ها و به ویژه وزارت خانه های راه و شهرسازی و نیرو پس از سیل اخیر را ارائه کرد.
در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران کشور که وزیران کشور، نیرو، جهاد کشاورزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، دبیر شورای عالی امنیت ملی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، رییس سازمان هواشناسی و نماینده جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند؛ وزارت نیرو گزارشی از وضعیت بارندگی و جریان های سطحی کشور و حجم آب موجود در مخازن سدهای واقع در استان های جنوبی و غربی کشور ارائه داد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.