گسترش بازار صادراتی محصولات پتروشیمی ایران/مشتری جدید از قاره آمریکا

گسترش بازار صادراتی محصولات پتروشیمی ایران/مشتری جدید از قاره آمریکا

نمایندگان یک شرکت مکزیکی به منظور خرید محصولات پتروشیمی و پلیمری از دهمین نمایشگاه ایران پلاست بازدید و به طور رسمی مذاکراتی برای خرید محصولات پلی اتیلن و پلی پروپیلن از ایران را آغاز کردند.
[گسترش بازار صادراتی محصولات پتروشیمی ایران/مشتری جدید از قاره آمریکا]

به گزارش جلفا بازار به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجید باطن به انجام گفت وگوهایی با مدیران ارشد شرکت «رودلوف سانچز» مکزیک در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: این شرکت مکزیکی خواستار واردات خرید برخی از محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری از ایران شده است.
مدیر بازار و روابط بین الملل انجمن صفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با تاکید بر اینکه این شرکت مکزیکی خواستار امضای قرارداد خرید محصولات پلی اتیلن و پلی پروپیلن با شرکت‌های پتروشیمی ایران است، اظهار داشت: بر این اساس قرار شده در روزهای آینده مذاکرات بیشتری با این شرکت مکزیکی با حضور مدیران برخی از شرکت های پتروشیمی ایران انجام شود.
دهمین نمایشگاه ایران پلاست با حضور ۵٠٠ شرکت خارجی و ۴٠٠ شرکت داخلی تا ۲۹ فروردین در محل نمایشگاه بین المللی تهران دایر است.
آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، چک، سوئیس، هلند، دانمارک، روسیه، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، ترکیه، امارات متحده عربی، عراق، بحرین، پاکستان، آفریقای جنوبی و استرالیا از جمله کشورهای حاضر در این نمایشگاه هستند.
به گزارش ایرنا، «مهدی شریفی نیک نفس» مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی نیز پیشتر از آمریکای جنوبی به عنوان بازار جدید صادرات پتروشیمی ایران در پساتحریم یاد کرده و گفته بود: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی صادرات محصولات پتروشیمی ایرانی به آمریکای جنوبی، بالا بودن کرایه حمل دریایی مواد و محصولات پتروشیمیایی است.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه بر این اساس شرکت مشترکی در برزیل ایجاد کرده ایم و اقدامات اولیه در این باره در حال انجام است، بیان کرده بود: پیش بینی می‌شود به زودی روند صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای آمریکای جنوبی به ویژه برزیل تسهیل و تسریع شود.
یکی از سیاست‌های کلان صنعت پتروشیمی ایران متنوع سازی بازارهای هدف صادرات انواع محصولات است و ایران برای متنوع سازی بازار پتروشیمی خود بازارهای جدیدی همچون کشورهای قاره آفریقا و آمریکای جنوبی را هدف‌گذاری کرده است.
از این رو در منطقه آمریکای جنوبی کشورهایی همچون برزیل و آرژانتین برای واردات برخی از محصولات پتروشیمی از ایران آمادگی دارند و پیش بینی می‌شود در آینده با نهایی شدن مذاکرات محموله‌های کود شیمیایی و برخی از فرآورده های پلیمری به کشورهای آمریکای جنوبی صادر شود.
از سوی دیگر با توجه به توسعه صنایع کشاورزی در برزیل این کشور آمریکای جنوبی بازار با پتانسیلی برای صنایع پتروشیمی ایران در بلندمدت به شمار می‌رود و در کنار این بازار، بازارهای شمال قاره آفریقا همچون مصر هم از دیگر اهداف صادراتی پتروشیمی ایران هستند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.