بازپرداخت ۱۶٫۵ هزار میلیارد ریال بدهی شرکت های هوایی به دولت میسر شد

بازپرداخت ۱۶٫۵ هزار میلیارد ریال بدهی شرکت های هوایی به دولت میسر شد

مصوبه بیست و چهارم فروردین ماه مجلس شورای اسلامی درباره امکان تهاتر بدهی شرکت های هوایی به دولت که دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی مبلغ آن را ۱۶٫۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرد، زمینه بستن این پرونده را فراهم می کند.
[بازپرداخت ۱۶٫۵ هزار میلیارد ریال بدهی شرکت های هوایی به دولت میسر شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی سه‌ شنبه گذشته (بیست و چهارم فروردین ماه) در ادامه رسیدگی به لایحه بودجه ۹۵، تبصره ۳ الحاقی این لایحه را پس از بحث و بررسی با اصلاحاتی تصویب کردند.
به موجب این مصوبه، دولت مکلف است معادل بدهی حسابرسی ‌شده شرکت‌های هوایی به دولت و شرکت‌های زیرمجموعه آن را با مطالبات از این شرکت‌ها به استثنای بدهی مالیاتی تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال تهاتر کند.
بر اساس این مصوبه، شرکت‌های هواپیمایی که از محل دریافت سوخت یا سایر خدمات به شرکت‌های دولتی بدهکار بودند با طلب آنها از دولت تهاتر و از پرداخت نقدی معاف می شوند.
در همین زمینه، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی جمعه به ایرنا گفت: با مصوبه بیست و چهارم فروردین ماه مجلس شورای اسلامی، شرایط برای تهاتر بدهی شرکت های هوایی به شرکت فرودگاه ها و شرکت ملی نفت فراهم شد.
مقصود اسعدی سامانی افزود: با این مصوبه مجلس ، مشکل بدهی شرکت های هوایی به شرکت فرودگاه ها و شرکت ملی نفت بتدریج به نقطه پایانی خود نزدیک می شود.
وی گفت: اکنون شماری از این شرکت ها فعال و برخی غیرفعالند و با مصوبه مجلس این شرکت ها می توانند تکلیف بدهی های خود را با دولت مشخص کنند.
به گفته وی، شرکت های هوایی از گذشته نزدیک به هفت هزار میلیارد ریال به شرکت فرودگاه ها و ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به شرکت ملی نفت بدهکارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.