اوپک برآورد تقاضای نفت در سال ٢٠١۶ را کاهش داد

اوپک برآورد تقاضای نفت در سال ٢٠١۶ را کاهش داد

اوپک برآورد خود از رشد تقاضای نفت در سال جاری میلادی را کاهش داد و نگرانی ها درباره کاهش تقاضای مصر، چین و کشورهای آمریکای جنوبی از احتمال کاهش بیشتر در برآورد تقاضای نفت جهان خبر می دهد.
[اوپک برآورد تقاضای نفت در سال ٢٠١۶ را کاهش داد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت ، تازه ترین برآورد اوپک نشان می دهد که در سال جاری میلادی، رشد تقاضای نفت خام در جهان کمتر از برآوردهای پیشین خواهد بود.
اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که تقاضای نفت جهان در سال جاری میلادی یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز خواهد بود که ۵٠ هزار بشکه نسبت به برآورد پیشین این سازمان کمتر است.
این سازمان پیش بینی کرد که عرضه نفت از سوی تولیدکنندگان نفت غیر عضو این سازمان در سال جاری میلادی ٧٣٠ هزار بشکه در روز کاهش می یابد.
وزارت نفت که از گزارش رویترز نقل کرده است در این گزارش افزود: برآورد تقاضای نفت اوپک در گزارش این سازمان ۶٠ هزار بشکه نسبت به برآورد پیشین کاهش یافته است و به ٣١ میلیون و ۴۶٠ هزار بشکه می رسد.
گزارش اوپک به نقل از منابع ثانویه حکایت از آن دارد که در ماه مارس امسال، مجموع تولید نفت اعضای این سازمان به ٣٢ میلیون و ٢۵٠ هزار بشکه در روز رسیده است که ١۵ هزار بشکه نسبت به ماه پیش از آن بیشتر است.
براساس این گزارش، ایران اعلام کرده است که تولید نفت کشورش در ماه مارس با ١۵ هزار بشکه رشد نسبت به ماه فوریه به سه میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.