گشایش بزرگترین نمایشگاه صادرات چین با حضور بازرگانان ایران

گشایش بزرگترین نمایشگاه صادرات چین با حضور بازرگانان ایران

بزرگترین نمایشگاه بین المللی واردات و صادرات چین امروز جمعه در شهر «گوانگجو» در جنوب این کشور با حضور هزاران بازرگان از سراسر نقاط دنیا از جمله ایران فعالیت خود را آغاز کرد.
[گشایش بزرگترین نمایشگاه صادرات چین با حضور بازرگانان ایران]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، این یکصد و نوزدهمین دوره برگزاری این نمایشگاه در مرکز استان «گوانگ دونگ»، یکی از قطب اقتصادی چین است که بیشتر غرفه داران این نمایشگاه را چینی ها تشکیل می دهند.
البته در طول مدت برگزاری این نمایشگاه ظاهرا نمایندگان کشورمان فقط در چند دوره به عنوان غرفه دار حضور داشتند و کالاهای خود را عرضه کردند اما پس از آن این حضور بیشتر با عنوان بازدیدکننده انجام می شود.
در حال حاضر بیشترین بخش از این نمایشگاه بزرگ بین المللی که در آسیا در عظمت برگزاری آن رقیبی ندارد، اصولا در احاطه شرکت های چینی است.
این بار نیز گزارش شده است که ۲۴ هزار و ۵۰۰ غرفه در این نمایشگاه در نظر گرفته شده که بیش از ۹۰ درصد آنها را شرکت های کوچک و متوسط چینی به خود اختصاص داده اند.
کمیته تشکیلات این نمایشگاه در بیانیه ای آورده است که در نمایشگاه مذکور که با نام «کانتون» هم شناخته می شود هزاران بازرگان از خاورمیانه، اروپا، آفریقا و دیگر نقاط جهان از جمله ایران حضور دارند.
براساس آمارهای موجود حضور فعالان اقتصادی کشورمان در این نمایشگاه بین ۳ تا ۴ هزار نفر متغیر است.
این نمایشگاه هر سال دو بار در فصول بهار و پائیر برگزار می شود و از مشهورترین نمایشگاه های بزرگ چین محسوب می شود که تا مدتی قبل «نمایشگاه صادرات» خوانده می شد و سپس به نمایشگاه «واردات و صادرات کانتون» تغییر نام داد.
بیشترین محصولاتی که در این دوره از نمایشگاه از سوی شرکت کنندگان عرضه شده، محصولاتی است که به نوعی با انرژی های پاک همخوانی دارد که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، از لحاظ محیط زیستی هم مطلوبیت بالایی دارد.
نمایشگاه کانتون در واقع پارامتر سنجش تجارت خارجی چین و توجه تجار و بازرگانان خارجی به این کشور هم به حساب می آید.
تارنمای «یی سی» چین می نویسد که بسیاری از بازرگانان ممکن است به دلیل طرح های ابتکاری و ابداعی و با توجه به برنامه احیای جاده ابریشم امسال جذب این نمایشگاه شوند.
آنطور که برآوردها نشان می دهد بازرگانانی از ۲۰۰ کشور و منطقه جهان از نمایشگاه بهاره کانتون در جنوب چین که تا ۱۶ اردیبهشت ماه سالجاری ادامه می یابد، بازدید به عمل خواهند آورد.
در نمایشگاه قبلی ۱۷۷ هزار خریدار شرکت کردند و ارزش کل معاملات این نمایشگاه به ۲۷ میلیارد دلار رسید که از دوره پیشین آن نیز ۷٫۵ درصد کمتر بود.
براساس آمارهای موجود، در یکصد و هجدهمین دوره این نمایشگاه ۴ هزار و ۱۶۱ بازرگان، تاجر و فعال اقتصادی از کشورمان حضور داشتند که این تعداد در دوره قبل تر نیز ۳ هزار و ۷۳۲ نفر بوده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.