تمام توان مدیریت بحران در مناطق سیل زده بکار گرفته شود/اقدام فوری برای جبران خسارت سیل زدگان

تمام توان مدیریت بحران در مناطق سیل زده بکار گرفته شود/اقدام فوری برای جبران خسارت سیل زدگان

وزیر کشور در نامه ای به رییس سازمان مدیریت بحران درباره وقوع سیل در برخی نقاط کشور گفت: لازم است با تمهیدات و اقدامات موثر تمام توان و امکانات خود را به طور ملموس، مستمر و پیگیر برای کاهش خسارات و مدیریت بحران در مناطق سیل زده و آسیب دیده به کار گیرید.
[تمام توان مدیریت بحران در مناطق سیل زده بکار گرفته شود/اقدام فوری برای جبران خسارت سیل زدگان]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی که این نامه را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد؛ خطاب به اسماعیل نجار معاون وزیر رییس سازمان مدیریت بحران کشور آورده است: بارندگی اخیر نزولات جوی در برخی از مناطق کشور موجب بروز آسیب و پیش آمدن شرایط اظطراری برای هموطنان عزیزمان شده است، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دلسوزانه شبانه روزی و اطمینان بخش تمامی عوامل موثر در مدیریت بحران پیش آمده از جمله استانداران و فرمانداران خدوم، عوامل ایثارگر سازمان هلال احمر، همکاران زحمتکش در وزارتخانه های نیرو و راه و شهرسازی و همچنین نیروهای فداکار انتظامی و نظامی و به ویژه همکاری و بردباری و درایت مردم خوب مناطق سیل زده؛ همانگونه که پیش از این متذکر شدم لازم است با تمهیدات و اقدامات موثر تمام توان و امکانات خود را به طور ملموس، مستمر و پیگیر برای کاهش خسارات و مدیریت بحران در مناطق سیل زده و آسیب دیده به کار گیرید.
درادامه آمده است : با هماهنگی استانداران مناطق سانحه دیده در اسرع وقت برآورد دقیقی از خسارات پیش آمده تهیه و ارائه شود و با پیگیری مداوم نسبت به جبران خسارات اقدام موثر و فوری صورت گیرد.
به گزارش ایرنا، در پی بارندگی‌های اخیر که از اوایل هفته در استان های غربی کشور رخ داد، سیل و آبگرفتگی از روز پنجشنبه ۱۲۶ شهر کشور را درگیر کرد. میزان ورودی آب سد دز در این روز با ورود بیش از ۸ هزار مترمکعب بر ثانیه یک رکورد تاریخی را ثبت کرد و باعث سرریز آب از این سد شد. همزمان سه استان لرستان، گیلان و اصفهان نیز با برف و کولاک مواجه شدند.
سازمان هواشناسی اعلام کرده که سامانه بارشی از امروز به سمت استان های شمال شرقی حرکت می کند و از شدت بارش ها در استان های غربی کم می‌شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.